هفته های ایرانی یكشنبه و سه شنبه از ساعت 22 به مدت 60 دقیقه

رادیو ایران

هفته هاي ايراني

جاذبه‌ های گردشگری استان «كهگیلویه و بویراحمد» در رادیو ایران

«هفته های ایرانی» در بیست و پنجمین سفر استانی، رهسپار استان «كهگیلویه و بویراحمد» می شود و از دیدنی ها و شنیدنی های این استان می گوید.

1403/03/06
|
10:23
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «كهگیلویه و بویراحمد» دیار مردمانی ساده‌زیست و مهربان است كه پر از عشق و فداكاری‌اند.

این ناحیه از كشور ایران دارای پیشینه تاریخی كهنی است. زبان اكثریت مردم لری است و ساختار اجتماعی حاكم بر شهرهای این ناحیه پس از گذشت این همه سال همچنان عشایری می‌باشد، حتی در شهرها نیز می‌توان طایفه‌های قدیمی را تشخیص داد. «كهگیلویه و بویراحمد» را پایتخت طبیعت ایران می‌دانند مناظری كه در این ناحیه می‌بینید در هیچ جای دیگر پیدا نمی‌شود.

برخی از جاذبه های دیدنی استان «كهگیلویه و بویراحمد» عبارتند از«تنگه مهریان، چشمه خونگاه، روستای خونگاه، آبشار كوه گل، چشمه میشی یاسوج‬‎ و....»

در ادامه طرح هفته های فرهنگی رادیو ایران، این هفته از 5 تا 11 خرداد یك هفته روی موج رادیو ایران مسافر استان «كهكیلوبه و بویر احمد» باشید و با مفاخر فرهنگی، جاذبه های دیدنی و فرهنگ و رسوم و موسیقی ها و غذاهای محلی این استان بیشتر آشنا شوید.

شایان ذكر است برنامه های مختلف رادیو ایران مثل «سلام صبح بخیر، نمودار، پلاك هشت باغ هنر، ایرانشهر، ورزش ایران و زیر آسمان ایران و ...» در بخش های مختلف از استان ««كهگیلویه و بویراحمد» خواهند گفت.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
هفته های ایرانی