سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

چادگان اصفهان پذیرای گردشگران

فضل الله نادی کارشناس فرهنگی گفت: چادگان به دلیل آنکه در کنار رودخانه زاینده رود واقع شده دارای مرکز تفریحی و توریستی فراوان نظیر مرکز تفریحی دهکده زاینده رود، مجموعه تفریحی وحدت ذوب آهن، مجموعه تفریحی شهرداری چادگان است.

شهرستان شادگان از شهرستان های استان اصفهان در 110 کیلومتری غرب استان واقع است؛ بیشتر مردم این منطقه ترک زبان هستند و بخشی از این شهرستان را لر زبان ها تشکیل می دهند.
برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران این بار به استان اصفهان و شهرستان چادگان سفر کرده و از زبان فضل الله نادی کارشناس فرهنگی این منطقه و به عنوان ایرانیار درباره جاذبه های گردشگری، تاریخی و فرهنگی این منطقه از استان صحبت کرده است.
فضل نادی کارشناس فرهنگی شهرستان چادگان گفت: این شهرستان به دلیل آنکه در کنار رودخانه زاینده رود واقع شده دارای مرکز تفریحی و توریستی فراوان نظیر مرکز تفریحی دهکده زاینده رود، مجموعه تفریحی وحدت ذوب آهن، مجموعه تفریحی شهرداری شایگان است.
وی در ادامه افزود: این شهرستان علاوه بر داشتن 2 هزار و 500 ویلا در حاشیه زاینده رود، دارای جاذبه های تاریخی و مذهبی نیز است. زیارتگاه عبدالله زید حسنی، پل تاریخی اورگان، مقبره کاوه آهنگر و خانه تاریخی معظم الملک در زمره این موارد است.
برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران شنبه تا چهارشنبه ساعت 6:30 از رادیو ایران پخش می شود.

1398/01/28
|
09:49
دسترسی سریع
سلام صبح بخیر