کافه هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

بیان مفاهیم عاطفی با استفاده از زبان نوشتاری؛ کار سختی است

اسماعیل امینی شاعر و ترانه سرا گفت: ترانه «زیباترین رویا» در بیان مفاهیم عاطفی از زبان نوشتاری استفاده کرده است.

«زیباترین رویا» تک آهنگی با صدای «علی زند وکیلی»، ترانه ای از «پویان پورترابی» و آهنگسازی «محمد زند وکیلی» است.

به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «کافه هنر» این بار در بخش «نقد آهنگ»، قطعه موسیقی «زیباترین رویا» را با صدای «علی زند وکیلی» در گفت و گو با «مرتضی لطفی» آهنگساز، معلم آواز و خواننده، اسماعیل امینی شاعر و منتقد و مهدی کریمی کارشناس ترکیب و نهایی سازی صدا مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

«مرتضی لطفی» آهنگساز، معلم آواز و خواننده در نقد آهنگ و موسیقی این قطعه گفت: به نظر می رسد هدف از قطعه موسیقی زیباترین رویا ساخت یک اثر غمگین انگیز و احساسی بوده است، خواننده این اثر دارای صدای خوبی و تاثیرگذاری است و نسبت به دستگاه های ایرانی شناخت کافی دارد.

وی در بخش دیگر به نقطه منفی این اثر پرداخت و گفت: آهنگساز این اثر تا آنجا که ممکن است کلمات را کشیده است، این کشیدن کلمات نادرست است و باعث تغییر معنا می شود.

در بخش دیگر این گفت و گو، اسماعیل امینی شاعر و ترانه سرا به نقد ترانه این اثر پرداخت و گفت: ترانه «زیباترین رویا» در بیان مفاهیم عاطفی از زبان نوشتاری استفاده کرده است.

وی اضافه کرد: انجام چنین کاری توانایی می خواهد، همه افراد مهارت انجام آن را ندارند.

مهدی کریمی کارشناس ترکیب و نهایی سازی صدا نیز از دیگر کارشناشان در نقد این اثر گفت: بیشتر صداهای درون آهنگ، تیز شنیده می شود ، به نظر می رسد نوازندگان نزدیک خواننده در حال ساز زدن هستند، این نزدیک بودن ها مخاطب را کلافه می کند.

برنامه «کافه هنر» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:00 با اجرای شهاب شهرزاد از رادیو ایران پخش می شود.

1400/12/04
|
15:29
دسترسی سریع
کافه هنر