باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

بیان مفاهیم عاطفی با استفاده از زبان نوشتاری؛ كار سختی است

اسماعیل امینی شاعر و ترانه سرا گفت: ترانه «زیباترین رویا» در بیان مفاهیم عاطفی از زبان نوشتاری استفاده كرده است.

«زیباترین رویا» تك آهنگی با صدای «علی زند وكیلی»، ترانه ای از «پویان پورترابی» و آهنگسازی «محمد زند وكیلی» است.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «كافه هنر» این بار در بخش «نقد آهنگ»، قطعه موسیقی «زیباترین رویا» را با صدای «علی زند وكیلی» در گفت و گو با «مرتضی لطفی» آهنگساز، معلم آواز و خواننده، اسماعیل امینی شاعر و منتقد و مهدی كریمی كارشناس تركیب و نهایی سازی صدا مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

«مرتضی لطفی» آهنگساز، معلم آواز و خواننده در نقد آهنگ و موسیقی این قطعه گفت: به نظر می رسد هدف از قطعه موسیقی زیباترین رویا ساخت یك اثر غمگین انگیز و احساسی بوده است، خواننده این اثر دارای صدای خوبی و تاثیرگذاری است و نسبت به دستگاه های ایرانی شناخت كافی دارد.

وی در بخش دیگر به نقطه منفی این اثر پرداخت و گفت: آهنگساز این اثر تا آنجا كه ممكن است كلمات را كشیده است، این كشیدن كلمات نادرست است و باعث تغییر معنا می شود.

در بخش دیگر این گفت و گو، اسماعیل امینی شاعر و ترانه سرا به نقد ترانه این اثر پرداخت و گفت: ترانه «زیباترین رویا» در بیان مفاهیم عاطفی از زبان نوشتاری استفاده كرده است.

وی اضافه كرد: انجام چنین كاری توانایی می خواهد، همه افراد مهارت انجام آن را ندارند.

مهدی كریمی كارشناس تركیب و نهایی سازی صدا نیز از دیگر كارشناشان در نقد این اثر گفت: بیشتر صداهای درون آهنگ، تیز شنیده می شود ، به نظر می رسد نوازندگان نزدیك خواننده در حال ساز زدن هستند، این نزدیك بودن ها مخاطب را كلافه می كند.

برنامه «كافه هنر» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:00 با اجرای شهاب شهرزاد از رادیو ایران پخش می شود.

1400/12/04
|
15:29
دسترسی سریع
باغ هنر