باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

ترانه لامینور قالب مشخصی ندارد

خلیل شفیعی شاعر و منتقد گفت: ترانه سرا قطعه «لامینور» برای هر بند شیوه متفاوتی را به كار برده است، شیوه ای كه از هیچ منطق هماهنگی پیروی نمی كند.

«لامینور» تك آهنگی با صدا، ترانه و آهنگسازی كاوه آفاق است؛ این قطعه موسیقی تیتراژ فیلم سینمایی به همین نام بوده است.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «باغ هنر» در بخش نقد آهنگ این بار در گفت و گو با خلیل شفیعی شاعر و منتقد، مرتضی لطفی خواننده، آهنگساز و معلم آواز و مهدی كریمی كارشناس تركیب و نهایی سازی قطعه موسیقی «لامینور» را مورد نقد و بررسی قرار داده است.

خلیل شفیعی شاعر و منتقد در این باره گفت: ترانه لامینور قالب مشخصی ندارد و ترانه سرا برای هر بند شیوه متفاوتی را به كار برده است شیوه ای كه از هیچ منطق هماهنگی پیروی نمی كند

در بخش دیگر این گفت و گوی رادیویی، رضا فانی خواننده، آهنگساز و معلم آواز به روی خط آمد و به نقد موسیقی این اثر پرداخت و گفت: این اثر ملودی و تنظیم بسیار خوبی داشته است در مورد نحوه خواندن خواننده در این اثر نیز باید گفت، كاوه آفاق ترانه لامینور را در مقایسه با دیگر آثار خود بهتر خوانده است.

مهدی كریمی كارشناس تركیب و نهایی سازی در نقد این اثر گفت: در بخشی از قسمت های این موسیقی، عضلات صورت و لب به خوبی كار نمی كند و خواننده با صدای بلند آواز نمی خواند

برنامه باغ هنر شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:05 از رادیو ایران پخش می شود.

1401/06/30
|
12:38
دسترسی سریع
باغ هنر