باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

هر اظهار نظری، نقد محسوب نمی شود

امید نعمتی خواننده ترانه «آخرین دوست» گفت: كسی كه می خواهد اثر هنری را نقد كند لازم است در دانشگاه حداقل دو واحد نقد اثر ادبی خوانده باشد.

«آخرین دوست» قطعه آهنگی با صدای «امید نعمتی»، ترانه ای از «احسان گودرزی» و آهنگسازی «احسان گودرزی» است.
این موسیقی در حاشیه اكران فیلم «سونامی» منتشر شده است.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «كافه هنر» این بار در بخش «نقد آهنگ» قطعه موسیقی «آخرین دوست» را با صدای «امید نعمتی» در گفت و گو با «مرتضی لطفی» آهنگساز، خواننده و معلم آواز،«رضا فكری» منتقد، «امید نعمتی» خواننده این اثر،«مهدی كریمی» كارشناس تركیب و نهایی سازی صدا و «مجید صالحی» شاعر و منتقد را مورد نقد و بررسی قرار داده است.

مجید صالحی شاعر و منتقد در نقد ترانه این اثر گفت: «آخرین دوست» اثری خاص است و به نظر می رسد ابتدا ترانه آن نوشته شده و سپس ملودی بر روی كار قرار گرفته است.

«مهدی كریمی» كارشناس تركیب و نهایی سازی صدا از دیگر مهمانان برنامه در نقد این اثر گفت: در این اثر صدایی اضافی شنیده می شود، این صدا شنونده و مخاطب به قدیم ترها می برد.

در بخش دیگر این گفت و گو «امید نعمتی» خواننده این اثر نیز به روی خط آمد و درباره نقدهایی كه به این اثر شده است، گفت: نقد كاری علمی است، كسی كه می خواهد اثر هنری را نقد كند لازم است در دانشگاه حداقل دو واحد نقد اثر ادبی خوانده باشد.

برنامه «كافه هنر» شنبه تا چهارشنبه هر هفته 16:00 از رادیو ایران پخش می شود.

1401/02/28
|
14:35
دسترسی سریع
باغ هنر