صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 الی 15:50 به مدت 20 دقیقه

22 آوریل برابر با دوم اردیبهشت «روز جهانی زمین پاک»، 40 سال است که در کشورهای مختلف دنیا گرامی داشته می شود

22 آوریل برابر با دوم اردیبهشت «روز جهانی زمین پاک»، 40 سال است که در کشورهای مختلف دنیا گرامی داشته می شود.پاسداشت نمادین این روز، می تواند توجه همه را به سوی کره زمین ( سیاره ای با قدمت 5 میلیارد سال) جلب کند؛ در روز جهانی زمین پاک، مردم کل دنیا تلاش های فراوانی را در جهت حفظ محیط زیست انجام می دهند.
برنامه ی «سیاره آبی» رادیو ایران به همین بهانه و برای بررسی این موضوع، با دکتر سروش مدیر کل آب و خاک سازمان حفاظت از محیط زیست به گفت و گو پرداخته است.
وی در ابتدای سخنانش به علت و چرایی نامگذاری روز جهانی زمین پاک پرداخت و در این باره گفت: این روز یک روز جهانی است، کشورهای سراسر دنیا در این روز ضمن آنکه زمین را پاکسازی می کنند، هر گونه اطلاعاتی را که مرتبط با پاک داشته شدن محیط زیست و این ثروت خدادی است به گوش مردم می رسانند.
مدیر کل آب و خاک سازمان حفاظت از محیط زیست در ادامه به بحث پاک سازی زمین نیز اشاره کرد و یادآور شد: با آنکه طبیعت روزانه شاهد اتفاقات فراوان و خطرات زیاد است اما؛ اغلب انسان های این کره خاکی بی توجه به آن هستند و تنها به تامین نیازهای خود می اندیشند. این در حالی است که مواردی نظیر انفجارهای نفتی، آلودگی ها، جمعیت نامتوازن شهری، تخریب جنگل و ... به شکلی جدی زمین را تهدید می کنند...
این گفت و گو را در ادامه می شنوید.

مرتبط با این