صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30-7:55 به مدت یك ساعت و بیست و پنج دقیقه

تاثیر مشارکت گسترده مردم در این انتخابات بر سرنوشت کشور توسط استاد دانشگاه و کارشناس علوم سیاسی در برنامه سلام ایران ارزیابی شد.

انتخابات اردی بهشت ماه امسال اهمیت زیادی را در سطح جهان دارد و همانند همه انتخابات ها در ایران، حضور گسترده مردم همواره مورد توجه بوده است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ «دکتر حسن هانی زاده» در گفت و گو با برنامه «سلام ایران» درباره تاثیر مشارکت گسترده مردم در این انتخابات بر سرنوشت کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، اهمیت فوق العاده ای به رای مردم داده است، چرا که قانون اساسی مردم را به عنوان صاحبان اصلی قدرت تلقی کرده است و هیچ کس حق سلب قدرت از مردم را ندارد.امام راحل نیز همواره تاکید به احترام به رای مردم داشتند.
این کارشناس سیاسی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان اولین مدل مردمسالاری دینی در منطقه و جهان اهمیت زیادی به رای مردم می دهد و مردم کلیدی ترین نقش را در ساختار سیاسی و قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران دارند.
دکتر هانی زاده در ادامه تصریح کرد: صرف نظر از گرایش های سیاسی و تقابل جریان های حاضر در انتخابات ، مردم به عنوان نیروی اصلی تشکیل دهنده ساختار قدرت، با حضورشان شور و نشاط ایجاد می کنند.
وی در پایان تاکید کرد : در انتخابات پیش رو نگاه جهان به ایران به عنوان نخستین مدل مردم سالاری دینی دوخته شده و حضور گسترده مردم می تواند کشور را در برابر هرگونه تهدید خارجی بیمه کند.

مرتبط با این