نگین شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:55 به مدت 15 دقیقه

رادیو ایران

نگين

یادی از چهره ماندگار دامپزشكی؛ دكتر «محمد‌قلی نادعلیان» در «نگین»

برنامه «نگین» چهارشنبه 20 دی، به روایت گوشه هایی از زندگی و فعالیت های «محمدقلی نادعلیان» چهره ماندگار دامپزشكی اختصاص دارد.

1402/10/20
|
07:54
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالله علایی تهیه كننده برنامه «نگین» بیان كرد: این برنامه به معرفی آثار نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می پردازد و چهارشنبه 20 دی، مروری بر زندگی دكتر «محمد‌قلی نادعلیان» دارد.

وی ادامه داد: استاد در سال 1384 به عنوان چهره ماندگار علمی كشور برگزیده شد. «نادعلیان» ده ها كتاب و مقاله پیرامون رشته تخصصی اش ارائه كرده و شاگردان زیادی را در طول نیم قرن فعالیت علمی به جامعه دامپزشكی كشور افزوده است. او در حال حاضر عضو پیوسته فرهنگستان علوم ایران است.

این تهیه كننده رادیویی افزود: برخی از آثار علمی دكتر «محمد‌قلی نادعلیان» عبارتند از:كتاب بیماری های دستگاه گوارش نشخوار كنندگان، كتاب اصول معاینه دستگاه گوارش و اعصاب در نشخوار كنندگان و تك سمیها با همكاری فریدون نورمحمد زاده و عباسعلی اطمینانی.

گفتنی است «نگین» از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی عبدالله علایی، اجرای فاطمه آل‌ عباس و حسن همایی و به قلم دكتر محسن شاهرضایی ساعت 14:55 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نگین