نگین شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:55 به مدت 15 دقیقه

رادیو ایران

نگين

روایت زندگی محمود حكیمی در «نگین»

برنامه «نگین» به معرفی آثار نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می پردازد.

1402/08/08
|
13:08
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالله علایی تهیه كننده برنامه «نگین» بیان كرد:دوشنبه هشتم آبان ماه، مروری بر زندگی و كارنامه درخشان «محمود حكیمی» نویسنده و مترجم پیشكسوت و چهره محبوب كودكان و نوجوانان خواهیم داشت.

وی ادامه داد: «محمود حكیمی» در زمره افرادی است كه پیش از انقلاب دست به نگارش برای كودكان و نوجوانان زد و با دغدغه‌های مذهبی دست به قلم شد. او در زمینه‌های مختلف تاریخی و اجتماعی آثار ماندگاری دارد و از كوشاترین افراد در نیم قرن اخیر است كه با بینش مذهبی و باور عمیق به این موضوعات دست به قلم شده است.

«محمود حكیمی» نهم شهریورماه سال 1323 در تهران متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه، برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی وارد دانشگاه تربیت معلم شد. پس از مدتی تدریس در مدرسه‌های تهران، برای ادامه تحصیل در رشته تعلیم و تربیت ‌به انگلستان رفت و پس از دریافت درجه فوق لیسانس و بازگشت به ایران، به تدریس در مراكز تربیت معلم پرداخت. از جمله آثار حكیمی می‌توان به «راه بازرگان، داستان‌هایی از عصر رضاشاه و داستان‌هایی از عصر ناصرالدین شاه و...» اشاره كرد.

«نگین» از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی عبدالله علایی ، اجرای فاطمه آل‌عباس و حسن همایی و به قلم دكتر محسن شاه رضایی ساعت 14:55 از رادیو ایران پخش می‌شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نگین