نگین شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:55 به مدت 15 دقیقه

رادیو ایران

نگين

گذری بر زندگی مرد دانشمند ایرانی

برنامه «نگین» به معرفی آثار نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می پردازد.

1402/07/29
|
14:55
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالله علایی تهیه كننده برنامه «نگین» بیان كرد: شنبه 29 مهر، مروری بر كارنامه درخشان زنده یاد پروفسور «فضل الله رضا» از چهره‌های علمی و فرهنگی كشور و از برجسته‌ترین دانش‌آموختگان دانشگاه تهران با جایگاه جهانی خواهیم داشت.

وی ادامه داد : دانشمندی ایرانی كه در دانش بی‌مانند، در ادب سرآمد و در تدین زبانزد همگان بود. «فضل‌الله رضا» از استادان برجسته ایرانی به شمار می رود. او كارنامه‌ای بس سترگ از آثار علمی، فرهنگی و ادبی از خود برجای گذاشته است. رضا را به عنوان پدر نظریه اطلاعات كه آثارش در این باره، جزو متون دانشگاهی این رشته در سراسر دنیاست، می شناسند.

این تهیه كننده رادیویی افزود: «پروفسور رضا» در زمینه مهندسی برق و مجله اطلاعات و مخابرات جزو یكی از دانشمندان برجسته و مفاخر بوده و به طور قطع افزون بر كشور، دانشگاه شریف و تهران نیز با توجه به اینكه او در مسند ریاست این 2 دانشگاه بوده به خود می‌بالند. او در تمام آثار و گفتار و كردارش به شناخت مبانی فلسفه، علوم عرفانی، علم ایرانی و هنر انسانی توجه داشت و به مسؤولیت اجتماعی هر یك از این شاخه‌های معارف بشری توجه داشت و بر آن تأكید می‌كرد.

گفتنی است «نگین» از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی عبدالله علایی، با اجرای فاطمه آل عباس و حسن همایی و قلم دكتر محسن شاه رضایی ساعت 14:55 از رادیو ایران پخش می‌شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نگین