نگین شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:55 به مدت 15 دقیقه

رادیو ایران

نگين

مروری بركارنامه موسس «سمپاد»

برنامه «نگین» دوشنبه 19 تیر، مروری بر زندگی و كارنامه درخشان زنده یاد، «حجت الاسلام جواد اژه‌ای» مشاور رهبری و رئیس هیئت امنای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) دارد.

1402/04/19
|
13:47
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالله علایی تهیه كننده برنامه «نگین» گفت: این برنامه به معرفی نخبگان، برجستگان و دانشمندان ایرانی می‌پردازد و دوشنبه 19 تیر، مروری بر زندگی و كارنامه درخشان زنده یاد، «حجت الاسلام جواد اژه‌ای» خواهیم داشت.

وی ادامه داد: «حجت الاسلام جواد اژه‌ای» از چهره‌های علمی و دانشگاهی معاصر ایران بود كه عمر خود را صرف اعتلای علم و دانش و پرورش استعدادهای درخشان كشور كرد. ایشان مسوولیت هایی چون نمایندگی ولی فقیه در امور دانشجویان ایرانی اروپا و آمریكا را بر عهده داشت.

علایی افزود: اژه ای از 1364 به بعد در دانشگاه تهران و دانشگاه تربیت مدرس به تدریس پرداخت و برخی سمت‌های اداری همچون ریاست دانشكده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران را برعهده داشت. از دیگر مسوولیت‌های او عضویت در هیات امنای بنیاد فارابی، هیات امنای كتابخانه‌های عمومی كشور، هیات امنای سازمان ملّی استعدادهای درخشان، نماینده رهبری در امور دانشجویان ایرانی مقیم اروپا و عضو شورای مركزی نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری در دانشگاه‌های كشور بوده است.

این استاد نامدار خدمات علمی و آثاری از خود برجای گذاشته است از جمله فعالیت های علمی وی می توان به مشاوره و راهنمایی پایان نامه های تحصیلی، تألیف چندین جلد كتاب چون مبانی مشاوره و راهنمایی، هدایت و مشورت در اسلام و آسیب شناسی اجتماعی اشاره كرد.

سرانجام این استاد و دانشمند فرهیخته در 72سالگی بر اثر ابتلا به بیماری كرونا در 24آبان 1399 دیده از جهان فروبست.

گفتنی است «نگین» از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی عبدالله علایی و با اجرای فاطمه آل عباس و حسن همایی ساعت 14:55 از رادیو ایران پخش می‌شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
نگین