ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 50

رادیو ایران

ايران امروز

واکسن نوع پروتئینی تولید مشترک ایران و کوبا بسیار ایمن است

رییس انستیتو پاستور ایران گفت: واکسن نوع پروتئینی در عین بی خطر بودن از کارایی فوق العاده بالایی برخوردار است و با واکسن ذات الریه که هم اکنون با کوبا در حال ساخت هستیم، مطابفت دارد.

1399/10/24
|
12:16

به گزارش شبکه رادیویی ایران، علیرضا بیگلری رییس انستیتو پاستور ایران در برنامه «ایران امروز» با اشاره به صدمین سالگرد تاسیس این موسسه گفت: انستیتو پاستور ایران جزو باسابقه ترین و مهم ترین سازندگان واکسن در دنیا و اولین واکسن ساز در منطقه است و اعتبار و جایگاه مهمی در ایران دارد.

وی در ادامه افزود: ایران در تولید واکسن هپاتیت B همکاری های خوبی با این کشور داشته و این مصونیت در برابر هپاتیت B ناشی از همین همکاری بوده است.

رییس انستیتو پاستور ایران در بخش دیگر صحبت هایش به همکاری های علمی ایران و کوبا در تولید واکسن کرونا اشاره کرد و گفت: موسسه واکسن فینلای کوبا وارد ساخت واکسن کووید نوزده شده و با تکنولوژی بسیار بالا موفق به واکسن نوع پروتئینی شده است.

رییس انستیتو پاستور ایران در ادامه اضافه کرد: این واکسن در عین بی خطر بودن از کارایی فوق العاده بالایی برخوردار است و با واکسن ذات الریه که هم اکنون با کوبا در حال ساخت آن هستیم؛ مطابفت دارد.

در ادامه می شنوید.
برنامه ایران امروز شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 12:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز