ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 50

رادیو ایران

ايران امروز

مجلس هیچ تصمیمی برای افزایش نرخ ارز ندارد

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تلاش می کنیم بانک مرکزی برای جابجایی و انتقال ارز، روش های تسویه غیر متعارف را پیدا کند.

1399/10/22
|
10:32

به گزارش شبکه رادیویی ایران، احسان خاندوزی نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در برنامه ایران امروز درباره نرخ ارز مصوبه مجلس گفت: کمیسیون اقتصادی و بودجه مجلس تلاش می کنند منابع ارزی افزایش یابد و بانک مرکزی برای جابجایی و انتقال ارز، روش های تسویه غیر متعارف را پیدا کند.
وی خاطر نشان کرد: مجلس هیچ تصمیمی برای افزایش نرخ ارز ندارد و پیشنهاد ارز 17 هزار تومانی صرفا عددی برای محاسبه ضمنی بودجه است.
در ادامه این گفت و گوی رادیویی،دکتر حسین راغفر کارشناس ارشد حوزه اقتصاد به روی خط آمد و درباره علت افزایش قیمت ارز گفت: در طول 30 سال گذشته، علت افزایش قیمت ارز عمدتا به دلیل تامین کسری بودجه دولت ها بوده است که در سال های اخیر هزینه های موسسات مالی و اعتباری و بانک های خصوصی به آن افزوده شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه افزایش نرخ ارز اصلی ترین محرک افزایش تورم در در سه دهه اخیر بوده است، به وضعیت بازار دارو اشاره کرد و گفت: کمبود ارز در کشور به مافیای واردات دارو این فرصت را داده تا با فشار خود کمر تولید در کشور را بشکنند.
در ادامه می شنوید.
برنامه ایران امروز شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز