ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 50

رادیو ایران

ايران امروز

در بحث مبارزه با ویروس کرونا پژوهشگاه رویان بازوی وزارت بهداشت است

دکتر شاهوردی رییس پژوهشگاه رویان گفت: در اسفند ماه سال گذشته پژوهشگاه رویان به عنوان چهارمین مرکز پژوهشی در کشور در بحث مبارزه با ویروس کرونا به کمک و یاری وزارت بهداشت شتافت.

1399/02/24
|
12:05

در بحث مبارزه با کرونا، پژوهشگاه رویان فعالیت خود را از اسفند سال گذشته آغاز کرد
به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر شاهوردی رییس پژوهشگاه رویان در برنامه «ایران امروز» به آخرین یافته های پژوهشگران موسسه رویان در مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان پژوهشگاه رویان بنا بر رسالت اجتماعی خود در این عرصه ورود پیدا کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه پس از جدی شدن شیوع ویروس کرونا، پژوهشگاه رویان فعالیت های خود را در این حوزه آغازکرد، افزود: در اسفند ماه سال گذشته پژوهشگاه رویان به عنوان چهارمین مرکز پژوهشی در کشور در بحث مبارزه با ویروس کرونا به کمک و یاری وزارت بهداشت شتافت.
دکتر شاهوردی در بخش دیگر با اشاره به اینکه امروز بیش از 130 مرکز تشخیص بیماری کرونا در کشور مشغول خدمات رسانی هستند، خاطر نشان کرد: اگر ما در زمان خوشی ها به دنبال حل مشکلاتمان نباشیم در هنگام سختی ها این مشکلات دو چندان خود را نشان خواهد داد.

اقدامات پژوهشگاه رویان در جهت کاهش علائم حاد بیماری کرونا است
در بخش دیگر این گفت و گوی رادیویی، احمد وثوق، مدیر مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان نیز در پاسخ به پرسش که آیا سلول درمانی می تواند راهکاری برای درمان ویروس کرونا باشد؟ گفت: پژوهشگاه رویان در بخش درمان نقشی ندارد و بیشتر اقدامات این مرکز در راستای تخفیف و کاهش علائم حاد این بیماری است.

همچنین در این برنامه دکتر مهدی توتونچی عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان نیز توضیحاتی در این باره ارائه داد.
اطلاعات بیشتر را بشنوید.
برنامه ایران امروز شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 11:45 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز