ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 50

رادیو ایران

ايران امروز

عدم کیفیت قوانین و عدم شفافیت موجب فساد در کشور می شود

رییس دادگاه مجتمع قضایی عدالت تهران در برنامه ایران امروز گفت: متاسفانه نظام دیوانسالاری کشور نظام پوسیده و کهنه ای است.

1399/02/21
|
11:02

35 درصد از برنامه های اصلاح ساختار نظام اداری در طول زمان به موفقیت می رسند

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر علاء الدین رفیع زاده معاون نوسازی سازمان اداری و استخدامی کشور در برنامه «ایران امروز» به بحث درباره اصلاح ساختار نظام اداری کشور پرداخت و در پاسخ به پرسش که چرا این ساختار در شرایط بحرانی و اجبار وادار به اصلاح می شود، گفت: اصلاح نظام اداری در ایران و تمام دنیا کاری سخت و دشوار است و بسیاری از کشورهای توسعه یافته نیز نمی توانند اصلاح ساختار نظام اداری خود را با سرعت زیاد به پیش ببرند.
وی در ادامه افزود: طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده در 20 کشور توسعه یافته، تنها 35 درصد از برنامه های اصلاح نظام اداری در طول زمان می توانند به موفقیت دست یابند.

فرایندهای خود مختار، مانع تحقق اهداف مثبت جامعه هستند

در بخش دیگر این گفت و گوی رادیویی دکتر محمد مجید فولادگر رییس پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهشی وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز به بروکراسی در نظام اداری کشور پرداخت و گفت: در نظام اداری کشور با افراد و فرایندهای خود مختار روبرو هستیم که مانع تحقق اهداف مثبت جامعه می شوند.

عدم کیفیت قوانین و عدم شفافیت موجب فساد در کشور می شود

در این برنامه چالش محور فتاح ملکی رییس دادگاه مجتمع قضایی عدالت تهران نیز به فساد اداری در کشور پرداخت و در این باره گفت: متاسفانه نظام دیوانسالاری کشور نظام پوسیده و کهنه ای است و عدم کیفیت قوانین و عدم شفافیت موجب فساد در کشور می شود.
اطلاعات بیشتر را بشنوید.
برنامه ایران امروز شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 11:45 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز