ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 50

رادیو ایران

ايران امروز

شبکه ملی اطلاعات زیر ساخت پایه در فضای مجازی

مهندس مهدی صرامی کارشناس سیاستگذاری فضای مجازی گفت: اگرچه از 12 سال گذشته در بحث شبکه ملی اطلاعات، وظائف وزارت ارتباطات مشخص شده اما متاسفانه تاکنون هیچگونه پیشرفتی در این حوزه انجام نشده است.

1399/01/31
|
14:42

به گزارش شبکه رادیویی ایران، مهندس مهدی صرامی کارشناس سیاستگذاری فضای مجازی در برنامه ایران امروز با بیان اینکه در سال های اخیر فضای مجازی به شکل ویژه در زندگی افراد نمایان شده است، گفت در این سال ها که فضای مجازی در دنیا اهمیت ویژه ای پیدا کرده است، ایران به عنوان کشوری مستقل و قدرتمند در جهت ایجاد زیرساخت های مناسب تلاش می کند.
وی در ادامه به شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و افزود: شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیر ساخت پایه ای حاکمیت در فضای مجازی، امروز در دنیا اهمیت زیادی دارد و بسیاری از کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا، کره جنوبی، چین و روسیه از سال ها قبل شبکه ملی اطلاعات خود را پایه گذاری کردند.
مهدی صرامی کارشناس سیاستگذاری فضای مجازی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: اگرچه از 12 سال گذشته در بحث شبکه ملی اطلاعات، وظائف وزارت ارتباطات مشخص شده اما متاسفانه تاکنون هیچگونه پیشرفتی در این حوزه انجام نشده است.
برنامه ایران امروز شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 11:45 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز