ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 50

رادیو ایران

ايران امروز

در روزهای سخت کرونایی تهدیدها را باید به فرصت تبدیل کرد

مهدی افشار مترجم ادبی در گفت و گو با رادیو ایران گفت: نویسندگان ایرانی هر چند امروز ترجیح می دهند مطالبشان به شکل مقاله در مجلات و روزنامه چاپ شود اما قطعا در آینده کتاب هایی را در خصوص روزهای قرنطینگی منتشر خواهند کرد.

1399/01/26
|
10:22

در این روزها که بیشتر ملت های دنیا با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند، پائولو جوردانو نویسنده‌ی جوان و سرشناس ایتالیایی به این موضوع واکنش نشان داده و کتابی را با موضوع شیوع ویروس کرونا و با نام «در روزگارِ آلودگی» منتشر کرده است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، مهدی افشار مترجم ادبی در برنامه «ایران امروز» در پاسخ به این پرسش آیا در میان نویسندگان ایرانی نیز چنین واکنش هایی وجود دارد یا خیر؟ گفت: اینکه امروز این کتاب با چنین سرعتی در درسترس همه ما قرار گرفته است نشان از اهمیت این ماجرا دارد .
وی در ادامه با بیان اینکه تلاش مترجمان ایرانی در ترجمه این کتاب قابل ستایش بوده است، افزود: نویسندگان ایرانی هر چند امروز ترجیح می دهند مطالبشان به شکل مقاله در مجلات و روزنامه چاپ شود اما قطعا در آینده کتاب هایی را در خصوص روزهای قرنطینگی منتشر خواهند کرد.
این مترجم ایرانی در ادامه با بیان اینکه امروز برخورد سنین 60 سال به بالا با ویروس کرونا در مقایسه با جوان ترها بهتر بوده است، افزود: در جایگاه یک فرد نویسنده مسن تلاش می کنم تهدیدها را به فرصت تبدیل سازم.
برنامه «ایران امروز» شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 11:45 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز