ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 50

رادیو ایران

ايران امروز

به محض وقوع سیل، نهادهای امدادی برای کمک رسانی به محل اعزام می شوند

رییس سازمان مدیریت بحران در گفت و گو با رادیو ایران گفت: در بحث کمک رسانی ها ممکن است به صورت جزئی کوتاهی هایی صورت گیرد اما نباید آن را به کل تعمیم داد.

1398/11/06
|
10:49

به گزارش شبکه رادیویی ایران، روز گذشته پنجم بهمن برنامه «ایران امروز» با حضور «اسماعیل نجار» رییس سازمان مدیریت بحران، «علیرضا عسگریان» معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور و مهمان تلفنی «اکبر نصر الهی» استاد علوم ارتباطات و آسیب شناس، مدیریت بحران و نحوه کمک رسانی به مناطق آسیب دیده را مورد نقد و بررسی قرار دادند.

در بحث کمک رسانی، کوتاهی های جزئی را نباید به کل تعمیم داد

«اسماعیل نجار» رییس سازمان مدیریت بحران در برنامه «ایران امروز» درباره بحران سیل و بلایای طبیعی در ایران گفت: ایران به دلیل شرایط جغرافیایی خود همواره در معرض خطر بلایایی چون سیل، زلزله و ... قرار دارد و مردم ایران نیز در چنین مواقعی بر حسب وظیفه دینی و انسانی خود به کمک هموطنان خود می شتابند.
وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که در بحث کمک رسانی ها آیا مردم به نهادهای امدادی و مسئول اعتماد دارند یا خیر، افزود: در لحظه وقوع حادثه نهادهای امدادی طبق قانون ملزم به انجام وظایفی هستند البته در بحث کمک رسانی ها ممکن است به صورت جزئی کوتاهی هایی صورت گیرد اما نباید آن را به کل تعمیم داد.

کمیته امداد امام خمینی (ره) در بحث زلزله 6 هزار خانه را احداث کرد

در بخش دیگر این گفت و گوی «علیرضا عسگریان» معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور درباره مدیریت بحران و نحوه کمک رسانی به مناطق آسیب دیده گفت: در بحث سیل و زلزله کمک های مردمی انجام می پذیرد اما میزان این کمک ها قابل مقایسه با کمک های نهادهای امدادی نیست.
وی خاطر نشان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در بحث زلزله 6 هزار خانه را احداث کرد.

اعتماد مردم به نهادهای امدادی کاهش یافته است

اکبر نصر الهی استاد علوم ارتباطات و آسیب شناس مهمان تلفنی برنامه درباره میزان اعتماد مردم به نهادهای امدادی گفت: دلیل کمک رسانی های مردم می تواند ناشی از عدم اعتماد به نهادهای امدادی باشد و بایدگفت در طی این سال ها علی رغم تلاش و کوشش نهادهای امدادی، اعتماد مردم به گروه های امدادی کاهش یافته است.
برنامه «ایران امروز» شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز