ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

بررسی افزایش آلودگی هوا و بروز گرد و غبار در «ایران امروز»

برنامه «ایران امروز» چهارشنبه 20 تیر، با حضور و كارشناسان و صاحب نظران از افزایش آلودگی هوا و نیمه تعطیل شدن چندین شهر می گوید.

1403/04/20
|
13:24
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، به علت افزایش آلودگی هوا و بروز گرد و خاك چندین شهر از جمله قم، اراك و اصفهان تعطیل شده است.

سیما پاتیمار تهیه كننده «ایران امروز» چهارشنبه ها گفت: هوای قم كه از ابتدای این هفته به دلیل ریزگردها در شرایط هشدار نارنجی قرار گرفته بود، از روز چهارشنبه در شرایط زرد قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: هنچنین مدیركل مدیریت بحران استانداری اصفهان به منظور پیشگیری از مشكلات ناشی از غبارآلودگی هوا، چهارشنبه 20 تیرماه زمان خاتمه ادارات استان اصفهان را ساعت 11 و روز پنجشنبه 21 تیرماه نیز دستگاه‌های مذكور را تعطیل اعلام كرد.

پاتیمار افزود: در همین راستا در «ایران امروز» چهارشنبه 20 تیر میزبان دكتر داریوش گلعلیزاده رئیس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، دكتر سمیه رفیعی نماینده مجلس شورای اسلامی، فعال و سیاست‌پژوه حوزه‌ محیط زیست و دكتر یوسف رشیدی. عضو هیأت علمی دانشگاه، كارشناس حوزه آلودگی هوا خواهیم شد و پیرامون این مهم گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» چهارشنبه ها به تهیه كنندگی سیما پاتیمار، اجرای محمدرضا درویش و هماهنگی اكرم خیرخواه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز