ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

هادی ثروتی: نظم‌دهی به سیستم مالیاتی كشور، كار دشواری است

مهدی شیرزاد فعال اصلاح‌طلب گفت: در شرایط فعلی كه بازار اقتصاد برای جامعه و فعالان اقتصادی غیرقابل پیش‌بینی است، نقدینگی وارد بازار ارز، طلا، سكه شده است.

1403/03/23
|
17:04
|

در آستانه برپایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برنامه ایران امروز با حضور كارشناسان به بحث و مناظره در باب انتخابات پرداخته است
دومین قسمت این برنامه به گفت‌و‌گو و مناظره هادی ثروتی فعال اصولگرا و مهدی شیرزاد فعال اصلاح‌طلب اختصاص داشته است.

نظم‌دهی به سیستم مالیاتی كشور، كار دشواری است
به گزارش شبكه رادیویی ایران، هادی ثروتی فعال اصولگرا در برنامه ایران‌امروز به بحث درباره كنترل نقدینگی پرداخت و گفت: بازسازی و نظم‌دهی به سیستم مالیاتی كشور كار سخت و دشواری است، برخی اوقات مداخله جریان‌های سیاسی توان دولت‌ها را در نظم‌دهی كاهش می‌دهد.
وی در ادامه افزود: از دولت محمود احمدی‌نژاد تاكنون، شعار اصلاح امور بانكی داده می‌شود اما بانك‌ها به شكل افسارگسیخته علاوه بر تصدی‌گری، خلق پول و فضای فیك كرده‌اند.

نقدینگی وارد بازار ارز، طلا، سكه شده است

در بخش دیگر این مناظره رادیویی، مهدی شیرزاد فعال اصلاح‌طلب در این باره گفت: دولت وقتی به شرایط دشوار می‌رسد؛ اسكناس چاپ می‌كند؛‌كنترل نقدینگی باعث استقلال بانك‌ها می‌شود و ساختار اقتصاد را نیز به نوعی پیش بینی‌پذیر می‌كند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی كه بازار اقتصاد برای جامعه و فعالان اقتصادی غیرقابل پیش‌بینی است، نقدینگی وارد بازار ارز، طلا، سكه شده است.

در ادامه می شنوید.

تهیه و تنظیم: نسترن ردایی

دسترسی سریع
ایران امروز