ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

رشد 64 درصدی زیست‌بوم علم و فناوری در دولت سیزدهم

برنامه «ایران امروز» چهارشنبه 9 خرداد، در ادامه دستاوردهای دولت سیزدهم به رشد ٦٤ درصدی زیست بوم دانش بنیان ها می پردازد

1403/03/09
|
16:20
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور شهید در طول سه سال فعالیت در جهت هموارسازی مسیر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان گام‌های موثری برداشت؛ رشد 64 درصدی زیست‌بوم دانش‌بنیان‌ها، نگاه تحول‌گرا به اقتصاد این بخش و افزایش صادرات محصولات فناورانه بخشی از خدمات دولت آیت الله رئیسی در زیست‌بوم نوآوری و فناوری كشور است.

سیما پاتیمار تهیه كننده «ایران امروز» چهارشنبه ها بیان كرد: پس از حدود یك دهه از تصویب قانون حمایت از شركت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات، با توجه به رشد و تحولات زیست‌بوم فناوری و نوآوری در این سال‌ها، خلأهای قانونی متعددی برای ادامه فعالیت‌ها و به بلوغ رسیدن این مفهوم در كشور احساس می‌شد.

وی ادامه داد: پیش‌نویس طرح قانون جهش تولید دانش‌بنیان در سال 99 از سوی دولت به مجلس ارائه شد. با آغاز فعالیت دولت سیزدهم، این طرح با جدیت بیشتری مورد پیگیری قرار گرفت و پس از جلسات متعدد و تصویب در كمسیون و صحن علنی مجلس، سرانجام پس از تأیید شورای نگهبان21 اردیبهشت1401به تصویب رسید و بلافاصله پس از ابلاغ این قانون در سوم خرداد1401 به دولت با تشكیل شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان، به‌سرعت تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی این قانون در دستور كار قرار گرفت.

پاتیمار افزود: از همین رو در برنامه «ایران امروز» میزبان دكتر جواد مشایخ معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، دكتر سیاوش ملكی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی و دكتر امیرحسین میرآبادی
رئیس سازمان توسعه همكاری های علمی و فناورانه بین المللی خواهیم شد و پیرامون چشم اندازها و منافع بلند مدت اقتصادی دانش بنبان ها و حفظ و توسعه دیپلماسی علم و فناوری گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» چهارشنبه ها به تهیه كنندگی سیما پاتیمار، اجرای محمدرضا درویش و هماهنگی اكرم خیرخواه ساعت 12:40 از رادیو ایران تقدیم می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز