ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

تاثیر صنایع تبدیلی و تكمیلی در توسعه اقتصاد كشاورزی

برنامه «ایران امروز» یكشنبه 30 اردیبهشت، با حضور كارشناسان و صاحب نظران مختلف به اهمیت صنایع تبدیلی و تكمیلی و حمایت از این صنایع در جهت كاهش ضایعات كشاورزی افزایش تولید و مشاركت مردم می پردازد.

1403/02/30
|
13:53
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، صنایع تبدیلی و تكمیلی بخش كشاورزی به فرآوری و عمل‌‌‌آوری مواد نباتی، حیوانی، زراعی، باغی، شیلاتی، دام و طیور و جنگل و مرتع می‌‌‌پردازد. این صنعت از جمله صنایعی است كه نقش و تاثیر بسیاری از ابعاد مختلف در بخش كشاورزی داشته و دارد و موجب افزایش ارزش افزوده، توسعه صادرات و كاهش ضایعات شده، همچنین كاهش ریسك در بخش كشاورزی از عمده‌‌‌ترین فواید توسعه صنایع تبدیلی و تكمیلی در این بخش است كه ضرورت توجه به این صنایع را نشان می‌دهد. تجربه تعدادی از كشور‌‌‌های در حال پیشرفت نشان می‌دهد كه گسترش و حمایت از این صنعت می‌تواند نقش حیاتی در توسعه بخش كشاورزی داشته باشد.

مریم بانو فطرتی تهیه كننده برنامه «ایران امروز» یكشنبه 30 اردیبهشت گفت: با توجه به اهمیت این موضوع در برنامه میزبان دكتر كریم ذوالفقاری رئیس مركز توسعه مكانیزاسیون و صنایع كشاورزی وزارت جهادكشاورزی، دكتر ایوب فصاحت، مدیرعامل سازمان مركزی تعاون روستایی ایران و مهندس احمد حق پژوه مشاور اتاق اصناف كشاورزی ایران و پژوهشگر حوزه كشاورزی خواهیم شد و در همین خصوص گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» یكشنبه ها به تهیه كنندگی مریم بانو فطرتی، اجرای احمد طبعی و هماهنگی اكرم خیر خواه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز