ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

بزرگداشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی در رادیو ایران

برنامه «ایران امروز» شنبه 29 اردیبهشت، همزمان با روز جهانی موزه و میراث فرهنگی با حضور كارشناسان مختلف به این روز می پردازد.

1403/02/29
|
09:41
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، 29 اردیبهشت‌ماه در تقویم رسمی كشورمان با عنوان روز موزه نامگذاری شده است و این روز فرصتی برای بازخوانی نقش موزه ها در نگهداری و پاسداشت میراث ملموس و ناملوس جامعه بشری برای اهداف آموزشی و مطالعه بیشتر در كنار توسعه و درك متقابل از فرهنگ هاست.

سیده زهرا صالحی تهیه كننده برنامه «ایران امروز» گفت: نگه‌داشت، انتقال و نمایش آثار گذشتگان به آیندگان، مرور و ارزیابی پدیدارهای تاریخی، علمی، فنی، صنعتی و هنری گذشته و حال، ایجاد و تقویت تفاهم میان ملل و اقوام، شناخت و نمایش سهم اقوام و ملل در فرهنگ و تمدن ملی و جهانی، ارتقای دانش تاریخی، جلوگیری از انهدام فرهنگ بومی و ایجاد سدی در برابر فرهنگ‌های نامأنوس گوشه هایی از كاركرد موزه‌ها در دنیای معاصر است.

وی افزود: در همین راستا در برنامه روز شنبه میزبان هادی میرزایی مدیركل موزه‌ها، فاطمه داوری مدیركل حفظ و احیاء بناها و محوطه‌های تاریخی و علیرضا ایزدی مدیركل ثبت آثار و احیاء بناها خواهیم شد و پیرامون نقش موزه‌ها در تبادلات فرهنگی گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» شنبه 29 اردیبهشت به تهیه كنندگی سیده زهرا صالحی و اجرای احمد طبعی ساعت 12:40 از رادیو ایران تقدیم می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز