ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

راه های تحقق عدالت اجتماعی با توجه به بیانات رهبر انقلاب

برنامه «ایران امروز» شنبه 25 فروردین، با توجه به دیدار اخیر دانشجویان با رهبر معظم انقلاب و تاكید ایشان به موضوع «عدالت اجتماعی» به بررسی راه های تحقق عدالت اجتماعی می پردازد.

1403/01/25
|
11:22
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رمضانی دانشجویان، گفتند: عدالت كه باید درست فهمیده شود به معنی نفی فاصله طبقاتی در استفاده از فرصت‌های عمومی و قرار دادن مساوی فرصت‌ها در دسترس مردم است چرا كه ایجاد امتیاز خاص در استفاده از فرصت‌ها، ظلم و خلاف عدالت است.

رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با حدود 3 هزار نفر از دانشجویان و نمایندگان تشكل‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و علمی دانشگاه‌ها، فردای بهتر از امروز را مقصود اصلی كشور و نظام خواندند و با فراخوان دانشجویان و تشكل‌های دانشجویی به ارائه راهكارهای نو به نو برای تحقق این هدف اساسی و پیشرفت بدون عقبگرد مادی و معنوی كشور گفتند: تربیت عالم، تولید علم و جهت دادن به این دو مقوله سه وظیفه اصلی دانشگاه است.

ایشان فرمودند: تفاوت دیدگاه فعلی با دیدگاهم در سال 1380 این است كه در حال حاضر اصرار بنده بر عدالت بیشتر شده است.

از همین رو برنامه «ایران امروز» شنبه 25 فروردین با حضور كارشناسان و صاحب نظران به بررسی راه های تحقق عدالت اجتماعی می پردازد.گفتنی است «ایران امروز» شنبه ها به تهیه كنندگی عاطفه اقتداری و اجرای رضا فرخی ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز