ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

بررسی جزئیات ساخت و ساز در حریم باغ گیاه شناسی

برنامه «ایران امروز» سه شنبه 7 آذر، با حضور كارشناسان و صاحب نظران به بررسی جزئیات ساخت و ساز در حریم باغ گیاه شناسی می پردازد.

1402/09/07
|
08:37
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، بلندمرتبه‌سازی‌های بدون قاعده و حتی در برخی موارد بدون پروانه در منطقه 22 تهران حریم باغ گیاه شناسی ملی ایران را نشانه گرفته و قرار است 22 برج 38-39 طبقه آنجا ساخته شود. برخی مدیران و كارشناسان این باغ بارها خواستار توقف آن شده‌اند و حالا از ورود دادستانی به آن خبر می‌رسد.

سیما پاتیمار تهیه كننده برنامه «ایران امروز» بیان كرد: در این باغ 145 هكتار فضای سبز حفاظت و نگهداری می‌شود. این باغ پارك معمولی نیست و ارزش‌های این باغ در كشور ایران، خاورمیانه و میان باغ‌های گیاه‌شناسی جهان بسیار زیاد است. بسیار عجیب است درست در مرز شمالی این باغ اقدام به تغییر كاربری شود.

وی ادامه داد: از همین رو در برنامه روز یكشنبه هفتم آذر، میزبان دكتر محمد متینی‌ زاده مشاور عالی و مدیر كل حوزه ریاست موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع كشور، جعفر شربیانی عضو كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران و دكتر احمد قاسمی مدیر كل معاونت حقوق عامه دادستانی كل كشور خواهیم شد و پیرامون این مهم گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» سه شنبه ها به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای محمدرضا درویش و هماهنگی اكرم خیر خواه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز