ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

راهكار تحقق شعار سال در صنعت چرم

برنامه «ایران امروز» یكشنبه 28 آبان،با حضور كارشناسان و صاحب نظران پیرامون راهكار تحقق شعار سال در صنعت چرم گفت و گو می كند.

1402/08/28
|
10:16
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، مریم بانو فطرتی تهیه كننده برنامه «ایران امروز» یكشنبه ها بیان كرد: به گفته دبیر انجمن صنعت چرم كشور از 18 میلیون كشتار گوسفندی كه سالیانه در كشور انجام می‌شود، به راحتی می‌توان 4 میلیون دست لباس تولید كرد و 800 میلیون دلار تا یك میلیارد و 200 میلیون دلار صادرات داشت، ولی خام فروشی می كنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینكه مواد اولیه صنعت چرم در كشور موجود است باید شرایط نسبی را به مزیت رقابتی تبدیل كرد، اما چون زنجیره ارزش در داخل تكمیل نیست مواد اولیه ما به صورت خام یا سالامبور به كشور‌های متقاضی صادر می‌شود و با مواد اولیه ما صنعت و اشتغال آن‌ها رونق می‌گیرد و محصول نهایی را با چند برابر قیمت به ما می فروشند.

این تهیه كننده رادیویی گفت: با توجه به اهمیت این موضوع در برنامه روز یكشنبه میزبان علی حسن زاده رییس هیات مدیره انجمن صنایع چرم ایران، دكتر جهانگیر مجیدی كارشناس اقتصادی حوزه صنعت چرم، دكتر امید سلیقه مشاور حوزه ی صنایع نساجی و پوشاك وزارت صمت و مهدی شمیرانی نایب رئیس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی و لوازم كفش خواهیم شد و پیرامون این موضوع گفت و گو خواهیم كرد.

گفتنی است «ایران امروز» یكشنبه ها به تهیه كنندگی مریم بانو فطرتی، اجرای احمد طبعی و هماهنگی اكرم خیرخواه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز