ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

كانون اصلی جنگ تركیبی، فضای مجازی و رسانه است

برنامه «ایران امروز» چهارشنبه 29 شهریور، با حضور كارشناسان و صاحب نظران به موضوع جنگ تركیبی در حوزه فضای مجازی می پردازد.

1402/06/29
|
09:33
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، كانون اصلی جنگ تركیبی، فضای مجازی و رسانه است. ضرورت آگاه‌‎سازی نسل جوان در مقابله با هجمه فرهنگی دشمن از اهمیت بالای برخوردار است؛ نوك پیكان دشمن نسل جوان را نشانه گرفته است.

جنگ تركیبی و ابزارهایی كه در آن استفاده می‌شود در زمان‌های مختلف و برای اهداف مختلف متفاوت است. تجمیعی از روش‌ها و فرایندهای توسعه‌یافته‌ای كه با استفاده از فناوری و روندها در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی یك‌ریخت عملیاتی از جنگ تركیبی محسوب می‌شود.

فضای مجازی در جنگ تركیبی مانند قرص روان‌گردان در جنگ شناختی عمل می‌كندكه منطق مخاطب را از او می‌گیرد و هنجارهای ذهنی او را تغییر می‌دهد.

با توجه به اهمیت این موضوع برنامه «ایران امروز» چهارشنبه 29 شهریور با حضور دكتر هادی كریمی صاحب نظر و متخصص حوزه ی سایبری و دكتر معصومه نصیری دبیر كل باشگاه مدیریت رسانه و توسعه سواد رسانه ای یونسكو ایران پیرامون جنگ تركیبی در حوزه فضای مجازی ومصادیق آن بحث و تبادل نظر می كند.

گفتنی است «ایران امروز» چهارشنبه ها به تهیه كنندگی سیما پاتیمار، اجرای محمدرضا درویش و هماهنگی اكرم خیر خواه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز