ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

از فرار مالیاتی تا مشكلات همراه بیمار


برنامه «ایران امروز» سه شنبه 28 شهریور، با حضور صاحب نظران در بخش «پیشخوان» به دلایل جامعه‌شناختی فرار مالیاتی و در بخش «پرونده» به مشكلات همراه بیماران در بیمارستان ها می پردازد.

1402/06/28
|
10:15
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، امروزه بسیاری از كشورهای در حال توسعه هم به‌منظور رسیدن به توسعه پایدار بر ظرفیت و منابع درونی خود تكیه دارند. درآمدهای مالیاتی مهم‌ترین و باثبات‌ترین منبعی است كه دولت‌ها برای تامین مخارج خود و ایجاد رفاه و رشد اقتصادی می‌توانند بر آن اتكا كنند.

دولت‌ها همچنین در اجرای عدالت اجتماعی و استقرار نظام مناسب توزیع ثروت از مالیات استفاده می‌كنند. مالیات به عنوان ابزاری قدرتمند به منظور توزیع درآمد در جامعه شناخته شده است.

اما همواره برخی به دنبال فرار از مالیات هستند، همین موضوع سبب شد برنامه برنامه «ایران امروز» سه شنبه در بخش «پیشخوان» با حضور جامعه شناسان به بررسی دلایل این امر بپردازد.

عاطفه اقتداری تهیه كننده برنامه «ایران امروز» سه شنبه ها بیان كرد: از آنجایی كه این برنامه به بررسی و حل مشكلات جامعه می پردازد، در بخش «پرونده» نیز با حضور صاحب نظران به مشكلات همراه بیماران در بیمارستان ها خواهیم پرداخت.

وی ادامه داد: همواره یكی از دغدغه های همراه بیمار موضوع اسكان است، نبود سر پناه مناسب برای همراه بیمار از موضوعاتی است كه در «ایران امروز» سه شنبه به آن پرداخته می شود.

گفتنی است «ایران امروز» سه شنبه ها به تهیه كنندگی عاطفه اقتداری و اجرای رضا فرخی ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز