ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

بررسی ابعاد اقتصادی جنگ تركیبی

برنامه «ایران امروز» یكشنبه 26 شهریور، با حضور صاحب نظران به بررسی مفهوم جنگ تركیبی و تفاوت آن با جنگ اقتصادی، نمونه های جنگ تركیبی و اثرات اقتصادی آن و مصادیق جنگ تركیبی در اقتصاد ایران و راهكارهای مقابله با آن می پردازد.

1402/06/26
|
09:23
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، اصولا جنگ نوعی كنش و خشونت عمدی و ارادی سازمان یافته و بر مبنای زور است كه با مقاصد سیاسی و اقتصادی ، انجام می شود.جنگ تركیبی گونه ای در آویخته و بریده ای از جنگ نرم است كه آرام ، زیانبار و غیرقابل جبران، مرموزانه و پنهان، جذاب و مشروع نما بوسیله قدرت های فزون طلب برای كسب منافع متوسع و دستیابی به اهداف نامشروع شكل می گیرد و در این تنازع پیروزی از آن طرفی است كه از عقبه عقیدتی و اجتماعی محكم و منسجم تری برخوردار باشد.

برنامه «ایران امروز» یكشنبه با حضور دكتر مصطفی طزری جانشین قرارگاه پدافند اقتصادی و دكتر محمد جواد معصومی نیا از اندیشكده مطالعات اقتصاد، پژوهشگر و كارشناس مسائل اقتصادی و استاد دانشگاه به بررسی مفهوم جنگ تركیبی و تفاوت آن با جنگ اقتصادی، نمونه های جنگ تركیبی و اثرات اقتصادی آن و مصادیق جنگ تركیبی در اقتصاد ایران و راهكارهای مقابله با آن می پردازد.


گفتنی است «ایران امروز» یكشنبه ها به تهیه كنندگی سیما پاتیمار و اجرای محمدرضا درویش و همانگی اكرم خیر خواه ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز