ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

عایق كاری بخش جدایی ناپذیر پروانه های ساختمانی است

سرپرست اداره كل معماری و ساختمان شهرداری گفت: مبحث نوزده مقررات ساختمان هم اكنون در تهران اجرا می شود و شهرداری ها در تعامل با نظام مهندسی خود را ملزم به رعایت آن می دانند.

1401/10/27
|
17:32
|

صرفه جویی در مصرف انرژی امروز یكی از چالش های بزرگ جهان است كه در سال های اخیر به دلیل مشكلات زیست محیطی ناشی از مصرف انرژی و گرم شدن زمین و همچنین گرانی انرژی مورد توجه قرار گرفته است.

از آنجا كه طی روزهای اخیر ورود توده های عظیم سرمایی به كشور، باعث بروز مشكلات زیادی در حوزه های گاز رسانی و اختلال در بخش توزیع انرژی شده موضوع صرفه جویی در مصرف انرژی به عنوان یكی از مسائل اصلی مطرح است كه بخش بزرگی از این صرفه جویی علاوه بر رفتار مردم، به لزوم رعایت موازین مهندسی در ساختمان ها مربوط است.

شهرداری ها خود را ملزم به رعایت مبحث نوزده مقررات ساختمان می دانند

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «حامد سلیمی» سرپرست اداره كل معماری و ساختمان شهرداری در برنامه «ایران امروز» درباره لزوم رعایت موازین مهندسی در ساختمان ها گفت: در وضعیت موجود فرایند صدور پروانه در شهر تهران، جزئیات اجرایی مبحث نوزده مقررات ساختمان ( موضوعات مربوط به صرفه جویی در مصرف انرژی) و عایق كاری توسط طراح ترسیم و مهر و امضا و تسلیم دفاتر خدمات الكترونیكی می شود.

وی در ادامه نقشه های اجرایی عایق كاری را بخش جدایی ناپذیر پروانه های ساختمانی دانست و گفت: این عایق كاری عمدتا شامل پنجره ها، دیوار پیرامونی ساختمان و برخی از اجزای داخلی كه دسترسی به مشاعات را ایجاد می كند، است.

سرپرست اداره كل معماری و ساختمان شهرداری، در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان كرد: در ساختمان سازی مبحث نوزده مقررات هم اكنون در تهران اجرا می شود و شهرداری ها در تعامل با نظام مهندسی خود را ملزم به رعایت آن می دانند.

جهت گیری ساختمان ها نسبت به تابش خورشید و بادهای مزاحم و مطلوب موضوع مهمی است

در بخش دیگر این گفت و گوی رادیویی، سعید یزدانی دبیر اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور از دیگر مهمانان حاضر در برنامه به بحث در این باره پرداخت و گفت: برای بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان، علاوه بر عایق كاری، لازم است به موارد دیگر نظیر جهت گیری ساختمان ها نسبت به تابش خورشید و بادهای مزاحم و مطلوب نیز توجه شود.

برنامه ایران امروز شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز