ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

ایجاد شرایط پایدار در پارس جنوبی نیازمند سرمایه گذاری زیادی است

حمیدرضا عراقی متخصص و صاحبنظر حوزه گاز و انرژی گفت: از آنجا كه 50 درصد گاز تولیدی كشور را میدان پارس جنوبی تامین می كند سیاستگذاران كشور برای توسعه لازم است به پایداری این بخش توجه كنند.

1401/10/25
|
19:31
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، حمیدرضا عراقی متخصص و صاحبنظر حوزه گاز و انرژی در برنامه ایران امروز به وضعیت گاز كشور در پی برودت هوا پرداخت و گفت: كشور با بهینه سازی مصرف و افزایش میزان تولید می تواند شرایط پایداری را برای گاز طبیعی به وجود آورد.

وی در ادامه به مخزن پارس جنوبی اشاره كرد و گفت: بعد از جنگ تحمیلی، ایران با سرمایه گذاری داخلی و خارجی توانسته بیشتر فازهای این مجتمع را به بهره برداری برساند
متخصص و صاحبنظر حوزه گاز و انرژی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان كرد:وزارت نفت و شركت ملی گاز ایران طی ده سال گذشته با تلاش گسترده توانسته 850 میلیون متر مكعب گاز وارد كشور كند.

حمیدرضا عراقی در ادامه با بیان اینكه پایداری این تولید نیازمند سرمایه گذاری و تكنولوژی است، گفت: از آنجا كه 50 درصد گاز تولیدی كشور را میدان پارس جنوبی تامین می كند سیاستگذاران كشور برای توسعه لازم است به پایداری این بخش توجه كنند كه این پایداری سرمایه گذاری زیادی را می طلبد.

برنامه ایران امروز شنبه تا سه شنبه هر هفته ساعت 12:40 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز