ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

دولت به دنبال پایش حساب های غیر تجاری است

رئیس مركز تنظیم مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی گفت: طبق مصوبه شورای پول و اعتبار اگر مجموع حساب های هر شخص حقیقی در طول یكماه بیشتر از 100 تراكنش واریزی باشد، حساب فرد، تجاری تلقی می شود.

1401/06/29
|
16:34
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «محمد برزگری»، رئیس مركز تنظیم مقررات پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی در برنامه «ایران امروز» درباره تفكیك حساب های شخصی و تجاری و نحوه اخذ مالیات صحبت كرد و گفت: مودیان یا فعالان اقتصادی در چارچوب آیین‌نامه‌ای كه بانك مركزی اعلام كرده است، برای بهره‌مندی از مشوق‌های حساب‌های تجاری، لازم است به بانك بروند و حساب تجاری خود را مشخص كنند.

برزگری اضافه كرد: تاكنون 8 میلیون حساب نزد ما به عنوان حساب مالیات معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینكه دولت در گام دوم بررسی و ساماندهی حساب های شخصی و تجاری،به دنبال پایش حساب های غیر تجاری است، گفت: حساب هایی كه تجاری اعلام نشده اما صاحبان آن به دنبال استفاده تجاری از آن هستند، نیاز به پایش مستمر دارند.

محمد برزگری بخش دیگر صحبت هایش را به مصوبه شورای پول و اعتبار اختصاص داد و گفت: طبق مصوبه شورای پول و اعتبار اگر مجموع حساب های هر شخص حقیقی در طول یكماه بیشتر از 100 تراكنش واریزی باشد، حساب فرد، تجاری تلقی می شود.

برنامه «ایران امروز» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 11:45 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
ایران امروز