ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

گرامیداشت روز قوه قضائیه در رادیو ایران

برنامه «ایران امروز» سه شنبه هفتم تیرماه، همزمان مصادف با سالروز شهادت آیت الله بهشتی از اهمیت و رسالت قوه قضائیه می گوید.

1401/04/07
|
10:17
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، قوه قضاییه به عنوان یكی از قوای سه گانه حاكم در جمهوری اسلامی ایران است كه برای اعمال وظایف و اختیارات خود از ساختار خاصی برخوردار بوده و مسئولیت های مختلفی را نیز بر عهده دارد.
عاطفه اقتداری تهیه كننده برنامه «ایران امروز» سه شنبه هفتم تیر ماه بیان كرد: جهت ارج نهادن به مقام والای قضاء و قضاوت و تكریم از مقام شامخ شهید مظلوم آیت الله دكتر بهشتی اوّلین مسئول دستگاه قضایی جمهوری اسلامی كه در هفتم تیرماه 1360 بر اثر انفجار بمب در محل دفتر مركزی حزب جمهوری اسلامی به شهادت شهید رسید، بنا به پیشنهاد قوه قضائیه ، مبنی بر نامگذاری هفته اوّل تیرماه به عنوان هفته قوه قضائیه ، این پیشنهاد در تاریخ 27/4/1373 در شورای فرهنگی عمومی مطرح شد و به تصویب رسید.
وی ادامه داد: در برنامه «ایران امروز» سه شنبه هفتم تیرمیزبان محمود براتی نیا، عضو كمیسیون حقوقی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه خواهیم شد و پیرامون انتظارات مردم از این قوه و وظایف قوه قضائیه گفت و گو خواهیم كرد.
گفتنی است «ایران امروز» سه شنبه هفتم تیر به تهیه كنندگی عاطفه اقتداری و با اجرای امیر حسین راسخ ساعت 11:40 از رادیو ایران پخش می شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز