ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

رادیو ایران و كشاورزی دانش بنیان

برنامه «ایران امروز» امروز سه شنبه 31 خرداد با حضور كارشناسان، از كشاورزی دانش بنیان و راهكار عبور از بحران های این زمینه می گوید.

1401/03/31
|
10:57
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، اهمیت موضوعاتی مانند امنیت غذایی، تراز تجاری و صادرات محصولات كشاورزی و اشتغال باعث می‌شود كه ورود و نفوذ دانش بنیان‌ها به حوزه كشاورزی جزو اولویت‌ها در سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» قرار بگیرد.
مریم بانو فطرتی تهیه كننده «ایران امروز» سه شنبه ها بیان كرد: كشاورزی در معرض تهدید و آسیب هایی مانند كم آبی، تغییرات اقلیمی، گرد و غبار، بی توجهی جوامع به محیط زیست و... قرار گرفته است كه یكی از راهكارهای برون رفت از این مشكلات توجه به محصولات دانش بنیان و تحقیقات به عنوان ابزار تعیین وضعیت موجود، شناخت مشكل و تعیین اولویت‌ها، و همچنین ارزشیابی حین و در خاتمه اجرای برنامه است.
وی ادامه داد : از همین رو در برنامه «ایران امروز» سه شنبه با حضور دكتر امیراشراقی قایم مقام ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی ریاست جمهوری،
دكتر عارف دادگستر مدیرعامل یكی از شركت های دانش بنیان و یك كارشناس از جهاد كشاورزی پیرامون بكارگیری دانش و فناوری كه جزیی جداناپذیر از دارایی های دانش بنیان ها است و می تواند در كشاورزی، ارزش افزوده مناسبی ایجاد نماید و زمینه بهره مندی از توان علمی دانشگاه ها و مراكز تحقیقاتی و اعضای هیات علمی دانشگاه ها را فراهم نماید گفت و گو خواهیم كرد.
گفتنی است «ایران امروز» سه شنبه ها به تهیه كنندگی مریم بانو فطرتی و با اجرای احمد طبعی ساعت 11:40 از رادیو ایران پخش می شود.
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز