ایران امروز شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:40 به مدت 70

رادیو ایران و کشاورزی دانش بنیان

برنامه «ایران امروز» امروز سه شنبه 31 خرداد با حضور کارشناسان، از کشاورزی دانش بنیان و راهکار عبور از بحران های این زمینه می گوید.

1401/03/31
|
10:57

به گزارش شبکه رادیویی ایران، اهمیت موضوعاتی مانند امنیت غذایی، تراز تجاری و صادرات محصولات کشاورزی و اشتغال باعث می‌شود که ورود و نفوذ دانش بنیان‌ها به حوزه کشاورزی جزو اولویت‌ها در سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» قرار بگیرد.
مریم بانو فطرتی تهیه کننده «ایران امروز» سه شنبه ها بیان کرد: کشاورزی در معرض تهدید و آسیب هایی مانند کم آبی، تغییرات اقلیمی، گرد و غبار، بی توجهی جوامع به محیط زیست و... قرار گرفته است که یکی از راهکارهای برون رفت از این مشکلات توجه به محصولات دانش بنیان و تحقیقات به عنوان ابزار تعیین وضعیت موجود، شناخت مشکل و تعیین اولویت‌ها، و همچنین ارزشیابی حین و در خاتمه اجرای برنامه است.
وی ادامه داد : از همین رو در برنامه «ایران امروز» سه شنبه با حضور دکتر امیراشراقی قایم مقام ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی ریاست جمهوری،
دکتر عارف دادگستر مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان و یک کارشناس از جهاد کشاورزی پیرامون بکارگیری دانش و فناوری که جزیی جداناپذیر از دارایی های دانش بنیان ها است و می تواند در کشاورزی، ارزش افزوده مناسبی ایجاد نماید و زمینه بهره مندی از توان علمی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و اعضای هیات علمی دانشگاه ها را فراهم نماید گفت و گو خواهیم کرد.
گفتنی است «ایران امروز» سه شنبه ها به تهیه کنندگی مریم بانو فطرتی و با اجرای احمد طبعی ساعت 11:40 از رادیو ایران پخش می شود.
تنظیم کننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ایران امروز