سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

مهدی طغیانی در گفت و گو با رادیو ایران: حذف ارز 4200 تومانی، شامل دارو و گندم نمی شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیشنهاد حذف ارز 4200 تومانی صرفا برای نهاده های دامی ( ذرت، جو، سویا، کنجاله سویا و روغن خوراکی) است.

1400/08/24
|
10:27

به گزارش شبکه رادیویی ایران، مهدی طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران به بحث حذف ارز 4200 تومانی پرداخت و گفت: ارز 4200 تومانی بیشتر از آنکه به نفع مصرف کننده نهایی باشد به نفع سودجویان و واسطه گران است؛ مجلس از همان زمان بررسی بودجه سال 1400، با حذف ارز 4200 تومانی، موافق بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه روز گذشته (23 آبان) دولت، حذف ارز 4200 تومانی را در قالب لایحه تقدیم مجلس کرد، گفت: این پیشنهاد صرفا برای نهاده های دامی ( ذرت، جو، سویا، کنجاله سویا و روغن خوراکی) است؛ یارانه دارو و گندم حذف نمی شود و ارز 4200 تومانی همچنان به آن تعلق دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در بخش دیگر با تاکید بر اینکه لایحه پیشنهادی دولت در حال حاضر نیاز به فوریت ندارد، گفت: طبق نظر مجلس، دولت می تواند از اختیارات بودجه ای خود استفاده کند و اگر برای واردات اقلامی نظیر گندم و دارو دچار کسری بود، می تواند اصلاحیه بودجه را تقدیم مجلس کند.

برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:35 به تهیه کنندگی حسین معصومی و زهرا قائدی و اجرای سعید توکلی و محمد نظری از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر