سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در گفت و گو با رادیو ایران: 8 موبایل بانک جعلی را از اپ استورها حذف کرده ایم

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: پلیس فتا راحت تر می تواند به نزم افزارهای و اپ استورهای ایرانی دسترسی پیدا کند از این رو برای دور شدن از اینگونه خطرها توصیه می شود مردم از نرم افزارها و اپ استورهای داخلی استفاده کنند.

1400/08/23
|
11:07

به گزارش شبکه رادیویی ایران، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران از انتشار موبایل بانک جعلی 8 بانک در گوگل پلی خبر داد و گفت: مجرمان سایبری در اقدامی جدید با طراحی و ارسال نرم افزارهای جعلی بانک‌های صادرات، کشاورزی و سپه و 5 بانک عامل دیگر به گوگل پلی زمینه را برای سوء استفاده و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد فراهم کرده اند.

وی گفت: سازمان هایی که به مردم خدمات ارائه می دهند دارای سایت رسمی هستند و همه آنها طبق معاهده و شیوه نامه امنیتی، وظیفه دارند نرم افزار خود را در سایت رسمی خود قرار دهند.

سرهنگ پاشایی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 8 بانک جعلی از اپ استورها حذف شده است، یادآور شد: پلیس فتا راحت تر می تواند به نزم افزارهای و اپ استورهای ایرانی دسترسی پیدا کند از این رو برای دور شدن از اینگونه خطرها توصیه می شود مردم از نرم افزارها و اپ استورهای داخلی استفاده کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خاطر نشان کرد: کاربران در موتور جستجوگر گوگل، نشانی اینترنتی بانک ها را به صورت کامل وارد کنند، با این اقدام تا حدی زیادی می توانند از ترفندهای سودجویان در امان بمانند.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «حسین معصومی» و «زهرا قائدی» و «سعید توکلی» و «محمد نظری» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر