سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

رئیس مركز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل پدافند غیرعامل در گفتگو با رادیو ایران: طرح ممنوعیت هوشمند سفر از اول آذر اجرا خواهد شد

رئیس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی گفت: طبق دستور العمل جدید مسافرانی که کارت واکسن دارند و در وضعیت قرنطینه بسر نمی برند می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

1400/08/18
|
12:17

به گزارش شبکه رادیویی ایران، رضا نفیسی رئیس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران از جزئیات ممنوعیت هوشمند سفر خبر داد و گفت: سامانه امید (سیستم کنترل هوشمند کرونا) از آذرماه اجرایی خواهد شد، کسانی که در بخش حمل و نقل فعالیت می کنند حتما باید دو دوز واکسن خود را تزریق کرده باشند و هیچ یک از آنها در شرایط قرنطینه قرار نداشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه موارد یاد شده در همه بخش های فعال در این حوزه اعم از کارمندان و متصدیان شرکت حمل و نقل اجرایی خواهد شد به وضعیت خدمات گیرندگان نیز اشاره کرد و گفت: طبق دستور العملی که اعلام خواهد شد تمام مسافران و مردمی که کارت واکسن دارند و در وضعیت قرنطینه بسر نمی برند می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

نفیسی با تاکید بر اینکه افرادی که واکسن نزده اند و یا به کرونا مبتلا شده اند اجازه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را ندارند، خاطر نشان کرد: در هنگام خرید بلیط، وضعیت مسافران به لحاظ کرونا کنترل می شود و بلیط برای مبتلایان به کرونا و کسانی که واکسن دریافت نکرده اند، صادر نخواهد شد.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «زهرا قائدی» و «حسین معصومی» و اجرای «محمد نظری» و «سعید توکلی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر