سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

سخنگوی كمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با رادیو ایران: قانون مدیریت تعارض منافع، منافذ فساد را خواهد بست

«مجید انصاری» گفت: با تصویب قانون مدیریت تعارض منافع، نیازمند تاسیس دستگاه نظارتی جدید در کشور نیستیم.

1400/08/17
|
11:31

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «مجید انصاری» سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران از تصویب طرح مدیریت تعارض منافع در مجلس خبر داد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته 16 آبان با کلیات طرح مدیریت تعارض منافع و بررسی دو شوری آن موافقت کردند و جزییات این طرح برای بررسی به کمیسیون اجتماعی بازگردانده شد.

وی در ادامه به مهم بودن این قانون اشاره کرد و گفت: در فرهنگ دینی و پیشنیه ملی ایران، پاکدستی و مبارزه با فساد جزو ارکان زندگی بوده قانون مدیریت تعارض منافع، منافذ فساد را خواهد بست و به شفافیت مسائل مالی نیز کمک خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر صحبت هایش با بیان اینکه کشورهای پیشرو در مبارزه با فساد، ده ها سال پیش، این قانون را تصویب کرده اند، افزود: مدیریت تعارض منافع که در مجلس دهم و دولت یازدهم به عنوان طرح و لایحه مطرح بوده روز گذشته توانست توسط نمایندگان مجلس یازدهم به تصویب برسد.

مجید انصاری در پاسخ به این پرسش که آیا با تصویب قانون مدیریت تعارض منافع نیاز به دستگاه نظارتی جدید در کشور هستیم؟ گفت: با تصویب این قانون نیازمند تاسیس دستگاه نظارتی جدید نیستیم، بخش دوم فصل اول این قانون، مسئولیت اجرای قانون اساسی را بر عهده چند دستگاه گذاشته است.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی زهرا قائدی و حسین و معصومی و اجرای محمد نظری و سعید توکلی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر