سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در گفت و گو با سلام صبح بخیر رادیو ایران امنیت شغلی هنرمند، باعث خلق آثار بهتر و آرامش بیشتر در جامعه می شود

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر گفت: صندوق اعتباری هنر در سال 1400 برای رفاه بیشتر فعالان حوزه هنر با شرکت بیمه دانا قراردادی را به امضا رسانده است، این صندوق 71 درصد سهم بیمه تکمیلی را پرداخت می کند.

1400/07/19
|
11:56

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «سید مجید پور احمدی» مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران درباره فعالیت های صندوق اعتباری هنر گفت: این صندوق به هنرمندان عرصه های مختلف نظیر هنرهای تجسمی، صنایع دستی، فعالان قرآنی و به طور کلی رشته های هنری مرتبط با وزارت ارشاد خدمت رسانی می کند و این بخش ها را مورد توجه قرار می دهد.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که صندوق اعتباری هنر برای هنرمندان چه خدمات بیمه ای را انجام داده است، گفت: در حال حاضر صندوق اعتباری هنر از 85 هزار عضوی دارد بر اساس اعتبارات موجود، حدود 41 هزار نفر را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داده و 55 درصد از سهم بیمه ای را تامین می کند.

پور احمدی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: امنیت شغلی هنرمندان و اقتصاد هنر موضوع بسیار مهمی است که دولت جدید به آن توجه ویژه دارد در واقع امنیت شغلی هنرمند، باعث خلق آثار بهتر از او و آرامش بیشتر در جامعه می شود.

مجید پور احمدی بخش دیگر صحبت هایش به بیمه درمان هنرمندان اختصاص داد و گفت: کرونا در دو سال اخیر فشار و ضربه های سنگینی را به هنرمندان وارد کرده است صندوق اعتباری هنر در سال 1400 برای رفاه بیشتر فعالان حوزه هنر با شرکت بیمه دانا قراردادی را به امضا رسانده است، این صندوق 71 درصد سهم بیمه تکمیلی را پرداخت می کند.

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگر به واکسیناسیون هنرمندان نیز اشاره کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده در دو ماه گذشته، اقدامات لازم برای واکسیناسیون انجام شده و تمامی هنرمندان از طرح واکسیناسیون استفاده کرده اند.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی زهرا قائدی و حسین معصومی از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم کننده: نسترن ردایی

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر