سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

کشمکش های سیاسی، زندگی برخی دهک ها را دچار آسیب می کند

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: مجلس دولت را موظف کرده منابع مالی طرح را از محل فروش سهام خود در بانک ملت، پالایشگاه تهران، شرکت ملی مس، سهام سود مبارکه و شرکت مخابرات تامین کند.

1399/08/27
|
11:53

تامین کالای اساسی طرحی بود که مجلس یک فوریت آن را مصوب کرد و دلیل آن را هم توزیع مناسب کالای اساسی از طریق کالابرگ یا کارت الکترونیک اعلام کرد.
طبق مصوبه مجلس دولت ملزم به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی می شد؛ به گونه‌ای که مبلغ 120 هزار تومان برای هر یک از افراد سه دهک اول و 60 هزار تومان برای سایر دهک‌ها به حساب یارانه نقدی این خانوارها باید در هر ماه واریز شود.
این طرح که برای تایید به شورای نگهبان رفته با ایراد مواجه شده است
به گفته نمایندگان مجلس، از نظر شورای نگهبان محل تامین آن مسئله بوده است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، خانم رفیعی کارشناس مسائل اقتصادی در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران در این باره گفت: به دنبال کسری بودجه شدید دولت و تشدید تورم و افزایش فشارهای معیشتی مجلس با ارائه طرحی دولت را موظف به پرداخت یارانه کالاهای اساسی به دهک های متوسط رو به پایین کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه این طرح روز گذشته در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نمایندگان منابع تامین طرح را اصلاح کردند، افزود: پس از اصلاح این طرح، مجلس دولت را موظف کرده منابع مالی طرح را از محل فروش سهام خود در بانک ملت، پالایشگاه تهران، شرکت ملی مس، سهام سود مبارکه و شرکت مخابرات تامین کند.
در ادامه می شنوید.
برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی آرمان ستوده و زهرا قائدی و اجرای سعید توکلی و لیلا صفری از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر