سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

تا دو هفته آینده دو محموله انسولین قلمی به کشور وارد خواهد شد

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو برای تامین داروی بیماران دیابتی در سامانه خود داروخانه هایی را معرفی کرده است،

1399/07/29
|
11:03

به گزارش شبکه رادیویی ایران، کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران درباره وضعیت کرونا در کشور گفت: با آغاز پاییز و فصل سرما شیوع ویروس کرونا در اغلب استان های کشور شتاب بیشتری به خود گرفته است.
وی در ادامه وضعیت شیوع بیماری کووید نوزده در استان تهران را خطرناک دانست و گفت: هموطنان برای قطع شیوع این بیماری در کشور لازم است شیوه های نامه بهداشتی را به شکل جدی رعایت کنند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو در بخش دیگر صحبت هایش از پیوستن ایران به برنامه جهانی پیش خرید واکسن کرونا خبر داد و گفت: ایران برای پیش خرید واکسن مشکل مالی ندارد و وزارت بهداشت از مدت ها پیش با دستور وزیر و تاکید رییس جمهور ، مذاکرات خود برای تهیه واکسن مورد تایید مجامع بین المللی علمی و فنی حوزه بهداشت را انجام داده است.
جهانپور خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت نامه پیوستن به برنامه توزیع عادلانه واکسن کرونا را امضا کرده و به طور رسمی عضو این برنامه جهانی شده و در نوبت خرید این واکسن قرار گرفته است.
سخنگوی سازمان غذا و دارو در بخش دیگر صحبت هایش به کمبود انسولین در کشور اشاره کرد و افزود: تحریم ظالمانه آمریکا علیه ایران در فرایند تخصیص و تامین و نقل و انتقالات تبادلات بانکی برای دارو و غذا کندی و اختلال ایجاد کرده است.
جهانپور خاطر نشان کرد: ایران در تولید انسولین رگولار هیچ مشکلی ندارد و این نوع انسولین به شکل فراوان در بازار موجود است.
سخنگوی سازمان غذا و دارو در بخش دیگر با بیان اینکه تا دو هفته آینده دو محموله انسولین قلمی به کشور وارد خواهد شد، گفت: تا زمان ورود انسولین قلمی به کشور، سازمان غذا و دارو برای تامین داروی بیماران دیابتی در سامانه خود داروخانه هایی را معرفی کرده است،
برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی آرمان ستوده و زهرا قائدی و اجرای سعید توکلی و حامد جوادزاده از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر