سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

واکسن کرونا تولید ایران بر روی میمون آزمایش شده و نتایج خوبی داشته است

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بیماری کووید 19 در کشورمان می تواند با هوشمندی و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی کنترل شود.

1399/07/22
|
11:19

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت در برنامه «سلام صبح بخیر» درباره موج سوم شیوع ویروس کرونا گفت: امروز بیشتر شهرها و استان ایران در وضعیت خطرناک کرونا به سر می برند و به ازای هر 100 هزار نفر، 13 مورد بستری می شوند.
وی در ادامه به میزان فوتی ها نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر از هر یک میلیون نفر جمعیت 20 نفر جان خود را در اثر کرونا از دست می دهند.
سخنگوی وزارت بهداشت در بخش دیگر صحبت هایش با اشاره به اینکه بیماری کووید 19 یک نوع بیماری فراگیر است و بیشتر کشورهای دنیا برای کنترل و مقابله با آن قوانین سنگینی را اعمال کرده اند، افزود: این بیماری در کشورمان نیز می تواند با هوشمندی و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی کنترل شود.
لاری در بخش دیگر با بیان اینکه هم اکنون واکسن کرونا در ایران تولید و بر روی میمون نیز آزمایش شده و نتایج خوبی داشته است، گفت: امیدواریم تا چند ماه آینده آزمایش بالینی آن بر روی انسان نیز انجام گردد و نتایج خوبی از آن حاصل شود.
برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «زهرا قائدی» و «آرمان ستوده» و اجرای «حامد جوادزاده» و «سعید توکلی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر