سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

دفاع مقدس برای جوانان حکم یک دانشگاه را داشت

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دلیرمردان ایران در دوران دفاع مقدس از هر نبرد درس ها می آموختند و آن آموزه ها را در نبردهای بعدی چراغ راه خود می کردند.

1399/06/31
|
10:26

به گزارش شبکه رادیویی ایران، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به دلاورمردی های دلیرمردان ایران در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: ملت ایران در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نشان داد ظرفیت و توان معجزه آفرینی دارد.
وی در ادامه افزود: در دوران جنگ تحمیلی وقتی رژیم بعثی عراق با حمایت آمریکا به پنج منطقه ایران حمله کرد و آوارگی تعداد زیادی از مردم را رقم زد، جوانان وطن با وجدان بیدار خود از علایق خود گذشتند و برای دفاع از مرز و بوم رهسپار مرزها شدند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگر صحبت هایش با اشاره اینکه دفاع مقدس برای جوانان حکم یک دانشگاه را داشت، گفت: دلیرمردان ایران در دوران دفاع مقدس از هر نبرد درس ها می آموختند و آن آموزه ها را در نبردهای بعدی چراغ راه خود می کردند.
محسن رضایی در ادامه به بزرگترین چالشش در دوران دفاع مقدس نیز پرداخت و گفت: از فتح خیبر، عراق اجازه استفاده از سلاح های شیمیایی را پیدا کرد این مسئله به همراه اختلاف نظرهای داخلی در عقب جبهه، ایران را تحت فشار قرار داد؛ اما به فضل پروردگار و ایستادگی امام (ره) تلاش ها به نتیجه رسید و تمامی شهرها آزاد شد.
در ادامه می شنوید.
برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «آرمان ستوده» و «زهرا قائدی» و اجرای «سعید توکلی» و «حامد جوادزاده» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر