سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

تعویق المپیک به نفع هیچ ورزشی نیست

صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال در برنامه سلام صبح بخیر گفت: ویروس کرونا برنامه ریزی ها را بر هم زد، تیم بسکتبال ایران برای بازی های المپیک آماده میدان بود.

1399/04/04
|
08:30

به گزارش شبکه رادیویی ایران، صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال در گفت‌وگو با برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران در پاسخ به این سوال که حضور در المپیک با مربی ایرانی بهتر است یا مربی خارجی؟ اظهار داشت: این سوالی است که در مطبوعات و رسانه‌ها از بازیکنان پرسیده می‌شود و من در جایگاهی نیستم که در مورد این مسئله نظر بدهم. به شخصه تفاوتی بین مربیان خوب داخلی با مربیان خارجی قائل نمی‌شوم، کما اینکه مربیان سطح بالای خارجی که می‌توانند حرفی برای گفتن داشته باشند، با توجه به شرایط دنیا و مبلغ قراردادیشان در ایران حضور پیدا نخواهند کرد و با بودجه‌هایی که فدراسیون‌های ما دارند، بهتر از مربیان داخلی پیدا نمی‌کنیم.

وی درباره اینکه تعویق المپیک به نفع بسکتبال ایران شد یا به ضررش؟ عنوان کرد: این تعویق به نفع هیچ ورزشی نشد. با توجه به اینکه المپیک هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود، تمام تیم‌های ملی و ورزشکاران خودشان را مهیای حضور در بزرگترین رویداد بین‌المللی دنیا می‌کنند و قطعا تیم ملی بسکتبال هم تمایل داشت بعد از رقابت‌های جام جهانی با همان آمادگی در تابستان امسال در المپیک حضور پیدا کند. به شخصه دوست داشتم با توجه با آمادگی بالایی که خودم داشتم و همچنین لیگ پویایی که در جریان بود با یک تیم ملی آماده و قدرتمند در المپیک حاضر باشیم.

نیکخواه بهرامی که از لس‌آنجلس آمریکا با رادیو ایران صحبت می‌کرد، درخصوص زمان بازگشتش به ایران گفت: من برای دو الی سه هفته آمده بودم به آمریکا و متاسفانه تمام پروازها با شیوع کرونا کنسل شد و این توفیق اجباری نصیبم شد که بیشتر در کنار دخترم بمانم.

کاپیتان تیم ملی بسکتبال در پایان در خصوص زمان خداحافظی‌اش از میادین تصریح کرد: برای خداحافظی عجله‌ای ندارم و اینکه برای بار دوم بتوانم با پیراهن تیم ملی ایران در المپیک حضور داشته باشم، افتخاری است که نصیب هر کسی نخواهد شد و ترجیحم بر این است اگر سال آینده آماده بودم و توان خدمت به تیم ملی کشورم را داشتم، بعد از المپیک خداحافظی می کنم.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر