سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با شعار توسعه پایدار

دبیر علمی هشتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: موفقیت ایران در مقاوم سازی مدارس در برابر زلزله یکی از دستاوردهای مهم همایش بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله بوده است.

1398/08/20
|
09:45

هشتمین همایش بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله صبح امروز با حضور 12 کشور از جمله کانادا، آلمان، انگلستان، سوئیس، ایتالیا، نیوزلند، اسلوونی، الجزایر، چین، ژاپن، ترکیه و سوریه آغاز به کار کرد.
در این همایش 3 روزه محققان و دست‌اندرکاران داخلی و خارجی در زمینه زلزله‌شناسی، مهندسی زلزله و مدیریت بحران، آخرین دستاورد‌ها و پیشرفت‌های علمی خود را مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌دهند.
از جمله محور‌های این دوره همایش لرزه زمین ساخت و دیرینه لرزه‌شناسی، زلزله‌شناسی و شبکه‌های لرزه‌نگاری، زلزله‌شناسی مهندسی و جنبش شدید زمین، مدل‌سازی و تحلیل خطر لرزه‌ای، سیستم هشدار پیش از وقوع زلزله، مدل‌سازی و تحلیل دینامیکی سازه‌ها، طراحی لرزه‌ای سازه‌ها و آئین‌نامه‌ها، بهسازی لرزه‌ای سازه‌ها، مطالعات آسیب‌پذیری و برآورد خسارت لرزه‌ای، روش‌های آزمایشگاهی اندازه‌گیری، شناسایی و پایش لرزه‌ای، کنترل لرزه‌ای سازه‌ها، مقررات و سیاست‌های ساخت، بهسازی لرزه‌ای ابنیه تاریخی است.
خطرات زلزله و تنوع زمینه‌های مرتبط با آن باعث ایجاد چالش بیشتر و شروع تحقیقات کاربردی و علمی گسترده‌تر با ضرورت ارائه راه‌حل‌های جدید و معرفی روش‌های ابتکاری برای کاهش چنین خطراتی می‌شود.
برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران برای بررسی ابعاد بیشتر این همایش با عبدالرضا سروقد مقدم دبیر علمی هشتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت و گو کرده است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ دبیر علمی هشتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در این گفت و گوی رادیویی با اشاره به اینکه این همایش به دنبال آن است که خروجی مطلوب و مناسبی را برای زندگی مردم به دست آورد، افزود: در طول این چهار دوره برگزاری، علاوه بر ارائه مقالات متعدد در این حوزه و استفاده از نظرات کارشناسان، مجریان و نهادهای تصمیم گیر را نیز در کنار خود داشته ایم و همین عامل ما را به نتایج خوب و قابل قبولی رسانیده است.
وی ادامه داد: موفقیت ایران در مقاوم سازی مدارس در برابر زلزله یکی از دستاوردهای مهم این همایش بوده است.
برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «شهاب نادری مقدم» و «آرمان ستوده» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر