سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

ذینفعان صنعت خودرو از وضعیت بازار خودرو رضایت ندارند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با آنکه شرکت های خودروسازی روزانه توان و ظرفیت تولید 3 هزار دستگاه خودرو را دارند اما تنها از یک سوم این ظرفیت استفاده می کنند.

1398/08/04
|
09:16

اجرایی نشدن کامل مصوبه قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار از سوی خودروسازان باعث شده قیمت برخی خودروها در کارخانه گران‌تر از بازار باشد.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، «محمدرضا نجفی»، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت و گو با برنامه «سلام صبح بخیر» در این باره گفت: ذینفعان صنعت خودرو اعم از مردم، سهام داران، دولت و حاکمیت امروز از وضعیت بازار خودرو احساس زیان و نارضایتی دارند.
وی در ادامه سه دلیل را عامل مهم بروز اتفاق دانست و گفت: بنگاه های تولید کننده خودرو ( شرکت ایران خودرو و سایپا)، تامین کنندگان شرکت های خودورساز ( واردکنندگان، سیستم ها و ساز و کارهای فروش و خدمات پس از فروش) و محیط صنعت ( دولت، حاکمیت، نظام بانکی، روابط بین الملل و تحریم ها) سه عامل مهم در بروز این اتفاق هستند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در بخش دیگر صحبت هایش با بیان اینکه امروز علی رغم تمام ظرفیت های موجود، ذینفعان صنعت خودروی ایران احساس مسئولیت نسبت به این صنعت ندارند، افزود: با آنکه شرکت های خودروسازی روزانه توان و ظرفیت تولید 3 هزار دستگاه خودرو را دارند اما تنها از یک سوم این ظرفیت استفاده می کنند.
برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «آرمان ستوده» و «شهاب نادری مقدم» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر