سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

الکترونیکی شدن انتخابات مجلس در بیش از 10 هزار شعبه اخذ رای

مدیر کل فناوری اطلاعات وزارت کشور گفت: در انتخابات پیش رو، 24 فرایند کاملا الکترونیکی می شوند

1398/06/16
|
11:16

به گزارش شبکه رادیویی ایران، امیر شجاعان مدیر کل فناوری اطلاعات وزارت کشور در گفت و گو با برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران از الکترونیکی شدن خدمات در کشور خبر داد و گفت: این طرح با هدف ایجاد شفافیت، کاهش فساد اداری، بهبود بهره وری، تربیت پاسخگویی، توسعه رفاه و رضایت عمومی و برتری یافتن در حوزه های اقتصادی طراحی شده است.
وی در ادامه به اولویت بندی خدمات اشاره کرد و افزود: در اولویت بندی خدمات به شاخص هایی چون میزان تاثیرگذاری و میزان فساد خیز بودن فرایندها توجه شده است و 54 خدمت در اولویت اول وزارت کشور قرار گرفته اند.
مدیر کل فناوری اطلاعات وزارت کشور در بخش دیگر به الکترونیکی شدن برخی خدمات پرداخت و خاطر نشان کرد: حوزه هایی چون احزاب و سازمان های مردم نهاد، بخش نظارت و بازرسی، حوزه بحران و مدیریت بحران، مدیریت عملکرد، حوزه رسیدگی به شکایات، پایش سلامت ادارای و حقوق شهروندی تا پایان سال الکترونیکی خواهند شد.
امیر شجاعان بخش دیگر صحبت هایش را به بحث انتخابات اختصاص داد و گفت: در انتخابات پیش رو، 24 فرایند، شکلی کاملا الکترونیکی دارند و خدمات مربوط به اخد رای و شمارش آرا نیز در 10 هزار شعبه از 60 هزار شعبه به شکلی تمام الکترونیک انجام می گیرد.

برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی آرمان ستوده و شهاب نادری مقدم از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر