سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

خوزستان و سیستان و بلوچستان بیشترین سهم را در امداد رسانی داشته اند

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: سازمان امداد و نجات هلال احمر با توجه به شرایط جوی هوا به هموطنان توصیه می کند طی دو روز آینده از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

1398/02/03
|
11:28

سلیمی رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت و گو با برنامه سلام صبح بخیر از تازه ترین اقدامات سازمان در بحث امداد رسانی به آسیب دیدگان سیل اخیر گفت و افزود: سازمان امداد و نجات که از 25 اسفند سال گذشته تا امروز کار امداد رسانی به مناطق سیل زده را انجام داده، تاکنون بیشترین اقدامات خود را در استان های خوزستان و سیستان و بلوچستان به انجام رسانیده است.
وی ادامه داد: در پی بارش های فراوان از سمت افغانستان به ایران و به سمت رودخانه هیرمند در استان سیستان و بلوچستان و آسیب رسانی به بسیاری از روستاهای استان، حدود 500 خانوار به محل امن انتقال یافتند. خوشبختانه با فعالیت و تلاش سازمان هلال احمر و ستاد مدیریت بحران توانسته ایم از تلفات در امان باشیم و میزان خسارت را نیز کاهش دهیم.
سلیمی بخش دیگر سخنانش را به استان خوزستان و وضعیت امداد رسانی آن اختصاص داد و افزود: اگرچه در استان خوزستان حجم وسیع و شدت زیاد آب کار امداد رسانی را با سختی روبرو ساخت، اما نیروهای تلاش گر امداد و نجات با احداث 132 اردوگاه نقش خوبی را در کاهش آسیب ها ایفا کردند. خوشبختانه با عادی شدن شرایط، این میزان به 42 اردگاه رسیده است.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در بخش دیگر به وضعیت آب و هوایی کشور اشاره کرد و یادآور شد: طی گزارش های رسیده از سازمان هواشناسی کشور، طی دو روز آینده استان هایی چون آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، همدان، گیلان، مازندران، خراسان شمالی و خراسان رضوی با بارش های فراوان و کاهش دما روبرو هستند از این رو به هموطنان توصیه می شود از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.
برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:35 از رادیو ایران پخش می شود.
این گفت و گو را در ادامه باهم می شنویم.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر