سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 به مدت 85

رادیو ایران

سلام صبح بخير

عمق خرابی ها و خسارات بیش از آن است که تصور می شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران گفت : از خیرین و مردم عزیز ایران درخواست می کنم که لوازم خانگی و لوازم زندگی برای مردم بفرستند چون زندگی با این شرایط مشکل است.

1398/01/18
|
10:38

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد که در پلدختر مشغول پیگیری اقدامات برای سیل زدگان بود، در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران درباره وضعیت پلدختر گفت : عمق خرابی ها و خسارات بیش از آن است که تصور می شود، چون غرب شهر پلدختر کاملا ویران شده و راه دسترسی به غرب تنها از طریق پلی است که باقی مانده است که متاسفانه این پل هم دچار لرزش شده است و جای نگرانی است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان در ادامه افزود : هنوز مردم و مسئولان عمق خرابی ها را به طور کامل ندیده اند چون گل و لای در معابر وجود دارد و خطر دیگر بوی تعفن گل و لای با شروع گرماست که باید پاکسازی شود و هنوز خانه های مردم امکان ورود ندارند.
سید احمد میرعمادی با بیان اینکه بسیاری از خانه ها خراب شده است و این خرابیها باید پاکسازی شود، تصریح کرد : البته همه در حال تلاش هستند که وضعیت عادی شود و راه بسته بود و به تازگی راه زمینی باز شده است اما هنوز تجهیزات لازم به این منطقه نرسیده است
امام‌جمعه خرم‌آباد همچنین یادآور شد :این سیل 48 ساعت خسارات وارد کرده است و مسیر خرم آباد به پلدختر از بین رفته است و کلیه تاسیسات دچار مشکل شده است و تلاش این بوده که راه دسترسی زمینی فراهم شود چرا که با بالگرد نمی توان همه مایحتاج را ارسال کرد و دسترسی روستایی فراهم شد و کار دوم مسئله ارتباطات بود چون مردم از هم خبر نداشتند که اکنون برقرار شد.
میرعمادی در ادامه این گفت و گوی رادیویی گفت : قسمتی از برق شهر وصل شد و قسمت غربی مشکلاتی دارد که در حال پیگیری است و مسئله آب پلدختر مشکل دارد چون زیرساخت ها از بین رفته است و آوردن زیرساخت ها کار سختی است اما با باز شدن راه زمینی اقدامات سریعتر انجام می شود.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه باند فرود بالگردها هم مشکلاتی داشت ، افزود : پلدختر در منطقه کوهستانی است و امکان نشست بالگرد نیست و باید مایحتاج پرتاب شود و راه دیگری وجود ندارد.
میرعمادی در ادامه درباره شرایط کوهدشت هم گفت : وضعیت کوهدشت مناسب است و قطع ارتباط داشتیم که درست شد و برای اینکه آب سد سیمره به خوزستان نرود و ، فعلا بسته شده است و 11 روستا را آب گرفته و باید اقدامات پیشگیرانه در خوزستان داشته باشیم.
سید احمد میرعمادی تصریح کرد : شهرستان دوره چگینی خسارت زیادی دارد که راه دسترسی درست شده است و مشکل دیگر در استان بارش برف است.
امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه مردم زندگی اشان را از دست داده اند گفت : از خیرین و مردم عزیز ایران درخواست می کنم که لوازم خانگی و لوازم زندگی برای مردم بفرستند چون زندگی با این شرایط مشکل است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در پایان از صدا و سیما تشکر کرد و تاکید کرد : صدا و سیما اطلاع سانی بسیار خوبی داشته است و مسئله آمادگی ، هماهنگی و اطلاع رسانی باعث شد که تلفات جانی در استان لرستان کمتر باشد .
برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا چهارشنبه ساعت 6:35 با اجرای نوید نوروزی و تهیه کنندگی آرمان ستوده از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر