سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

پیشگیری آغازین یعنی كودك در ادامه زندگی از ابتلا به بیماری‌ها مصون باشد

مدیرعامل سازمان دولتی بیمه سلامت ایران، در گفت و گو با برنامه «سلام صبح بخیر» گفت: پیشگیری آغازین یعنی از زمانی كه بچه در شكم مادر است تا دو سالگی، كار‌هایی انجام دهیم كه كودك در ادامه زندگی از ابتلا به بیماری‌های روحی و جسمی مصون باشد.

1403/01/18
|
08:22
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، محمد مهدی ناصحی به مناسبت روز سلامتی در رادیو ایران با تاكید بر تاثیر 1000 روز اول زندگی (از شكم مادر تا دو سال اول پس از تولد)، گفت: توسعه ملی در هزار روز اول نهفته است، زیرا كشور را آدم‌ها تشكیل می‌دهند و اگر بخواهند آدم‌ها از نظر روحی و جسمی سلامت باشند هزار روز اول بسیار مهم است.

وی با بیان این‌كه تا پایان 1000 روز اول زندگی مغز كودك شكل می‌گیرد، اظهار كرد: پیشگیری آغازین یعنی از زمانی كه بچه در شكم مادر است تا دو سالگی، كار‌هایی انجام دهیم كه كودك در ادامه زندگی از ابتلا به بیماری‌های روحی و جسمی مصون باشد.

ناصحی با تاكید بر تاثیر هزار روز اول زندگی بر سلامت و خلق و خوی كودك، افزود: شواهد تاریخی نیز نشان می‌دهد كه این دوره زمانی بسیار در آینده كودك موثر است.

گفتنی است «سلام صبح بخیر» این هفته به تهیه كنندگی زهرا قائدی و اجرای حامد نجم الهدی از شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:35 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر